Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Дорогами пам’яті»: вебінар для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі»

22 вересня 2021 року відбувся вебінар «Дорогами пам’яті» для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі» (онлайн-платформа ZOOM).

Організатори заходу: Центр єврейської освіти України й Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Світового конгресу українців і Голландського єврейського гуманітарного фонду.

Організаторка заходу: Наталія Бакуліна, канд. пед. наук, керівниця ЦЄОУ, старша наукова співробітниця відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

Ведуча спікерка: Ольга Лімонова, вчителька історії і правознавства НВК «Ерудит» м. Києва, тренерка, координаторка напряму «Формальна освіта» УЦВІГ, співавторка навчально-методичних посібників з історії «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», «Громадянська освіта. Уроки. 10 клас», матеріали проєкту «Вивчай та розрізняй. Інфомедіаграмотність».

Учасники вебінару:

Любов Тарангул, начальниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Світлана Боднарюк, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Людмила Заремба, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Олександра Абрамова, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І – ІІІ ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента;

Вікторія Гуцуляк, учитель історії, м. Чернівці;

Дарія Коротенко, канд. іст. наук, завідувачка кафедри гуманітарної та соціально-економічної підготовки Приватної установи «Заклад вищої освіти «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана»;

Зеєв Біловицький, канд. іст. наук, Тель-Авівський університет;

Нателла Андрющенко, директорка Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

 Вікторія Ципуга, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

Валентина Зарічна, учитель початкових класів Одеської загальноосвітньої школи № 27 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

Під час вебінару було представлено мультимедійний інтерактивний ресурс «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Учасники обговорили пам’ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, а також місцевих трагедій Голокосту, ознайомилися з методиками викладання цих складних тем учням різного віку.

У результаті, напередодні Всеукраїнського уроку пам’яті жертв Бабиного Яру, освітяни отримали потужний інструмент для ефективної роботи з учнями, в тому числі, в умовах дистанційної і змішаної освіти.

Фото-звіт додається.

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top