Навчальні матеріали з протидії антисемітизму, дискримінації, ксенофобії (ОБСЄ/БДІПЛ)
-
Продовження проекту «Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії»
Загальноєвропейський освітній проект (учасники проекту 16 країн, в тому числі й Україна), що був започаткований 2005 року в Амстердамі Музеєм «Будинок Анни Франк» та ОБСЄ ( Бюро демократичних інституцій та прав людини – OSCE/ODIHR) повернувся в Україну.
[Докладніше] -
Зразок впровадження НМ № 1
Автор С. Колодяжний розробив урок з теми «Проблеми, протиріччя та пошуки шляхів для порозуміння у сучасному світі» для 11 класу.
[Докладніше] -
Зразок впровадження НМ № 2
Авторка Л. Ковтун розробила урок для 10 класу з теми «Тоталітарний та диктаторський режим».
[Докладніше] -
Зразок впровадження НМ № 3
п. О. Кожем’яка пропонує кількагодинний семінар-тренінг для учнів 11 класу на тему «Розуміти і поважати інших».
[Докладніше] -
Зразок впровадження НМ № 4
п. Н. Маркусь втілила з учнями 9-х класів проект щодо дослідження проблем збереження історичної пам’яті під заголовком «Усе іде, але не все минає, над берегами вічної ріки...»
[Докладніше] -
Зразок впровадження НМ № 5
Ще одне виховне заняття від п. Н. Маркусь на тему «Толерантність» показує способи розпочати розмову про толерантність з учнями, опрацювати поняття та навчитися бачити його зміст.
[Докладніше] -
Зразок впровадження НМ № 6
Заняття п. Н. Маркусь на тему «Мова ворожнечі – крок до насильства» направлене на сильніших учнів, котрі вже щось знають про основні терміни і поняття в сфері нетерпимості та захисту прав людини.
[Докладніше] -
Анонс конкурсу
До Вашого відома анонс конкурсу від Українського центру вивчення історії Голокосту щодо використання в школі "Навчальних матеріалів з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії" ОБСЄ (БДІПЛ). Сподіваємося на Вашу участь!
[Докладніше] -
Оголошено результати конкурсу з використання Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії
Близько двох місяців тому, у березні 2012 р., Український центр вивчення історії Голокосту оголосив про проведення конкурсу серед вчителів та школярів, котрі використовують у навчанні комплекти Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії, розроблені в рамках загальноєвропейського проекту ОБСЄ (Офісу демократичних інституцій та прав людини) Українським центром вивчення історії Голокосту та Всеукраїнською асоціацією вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова доба»
[Докладніше] -
Продовження семінарів проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії" у 2010 р.
З лютого 2010 р. в нашій країні було відновлено одноденні навчально-методичні семінари для вчителів історії та суспільних дисциплін в рамках вже відомого в Україні загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії", підтримуваного ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та за активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди).
[Докладніше] -
Проект "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії", листопад-грудень, 2009 р.
В Україні за підтримки ОБСЄ (Офіс демократичних інституцій та прав людини) триває загальноєвропейський освітянський проект "Навчальні матеріали з протистояння дискримінації, антисемітизму та ксенофобії".
[Докладніше] -
Cемінар з питань використання навчальних матеріалів з історії євреїв та антисемітизму у Європі
25 лютого 2009 року у Новотроїцькому районі Херсонської області відбувся семінар з питань використання Навчальних матеріалів з історії євреїв та антисемітизму у Європі (підготовлені Офісом демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ та Домом Анни Франк у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту та Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова Доба").
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі у відкритому доступі на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту
В минулому році в Україні були видані в трьох частинах навчальні матеріали (робочі зошити для учнів середніх шкіл), що присвячені вивченню проблем ксенофобії, антисемітизму, дискримінації та расизму в сучасному світі.
[Докладніше] -
Календарний план факультативу"
До уваги вчителів, котрі працюють чи бажають працювати з Навчальними матеріалами з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії, пропонується можлива розробка календарного плану до окремого факультативу з використанням навчальних матеріалів.
[Докладніше] -
Старт другого етапу проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії"
На початку жовтня 2009 року стартував другий етап загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії".
[Докладніше] -
Навчальні матеріали з проблем дескримінації, антисемітизму та ксенофобії семінари для тренерів
24-25 жовтня та 21-22 листопада 2008 року в Києві за підтримки ОБСЄ/БДІПЛ, Будинку Анни Франк та Українського центру вивчення історії Голокосту пройшли два дводенні семінари для тренерів з Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії.
[Докладніше] -
Методичні семінари для вчителів з використання Навчальних матеріалів з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії пройшли у 18 містах України
Вже вісімнадцять міст-обласних центрів України прийняли в себе семінари загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії".
[Докладніше]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Подання робіт на Конкурс «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського
Шановні колеги та колежанки! На нашу адресу прийшло понад 50 заявок на участь у щорічному конкурсі дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського.
[Докладніше]
Нагадуємо, що виконані роботи відправляються в електронному!!! і роздрукованому вигляді на адресу Центру до 10 квітня 2023 року включно. Для художніх робіт це означає фото або скан високої якості. Робота вважається отриманою лише після письмового підтвердження про це з боку Організатора. -
Друга світова війна на мапі України
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували унікальний та вкрай важливий проєкт- створили електронно-картографічний проєкт «Друга світова на мапі України»
[Докладніше] -
Форум часопису "Україна Модерна": "Голокост в Україні"
Міжнародний інтелектуальний часопис «Україна Модерна» у 2023 році готує спеціальний випуск журналу: «Форум "Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину".
[Докладніше] -
Заходи в рамках міжнародного проєкту «Мережа пам’яті» в краєзнавчому музеї м. Охтирка
20 лютого у музеї гостинно відкрив свої двері кіноклуб "DOCUпанорама". Глядачами були представники єврейської громади міста, охтирчани. До перегляду було запропоновано фільм "Безголосся" режисерок Анни Малахової та Анни Дорожко, історичний консультант проєкту - Андрій Усач. Цей фільм про Голокост і про культуру пам'яті. Голоси з минулого і сучасного розповідають про події Голокосту в Турці. Це фільм про трагедію євреїв і українців - Праведників світу. Модератор кіноклубу Людмила Міщенко наголосила на важливості збору свідчень, фіксації подій про Голокост на Охтирщині. Фільм не залишив нікого байдужим. Тривало довге обговорення.
[Докладніше] -
Міжнародна виставка «Захисники/Defenders»
22 лютого до роковин повномасштабного вторгнення росії на територію України, наші партнери, Національний музей історії України у Другій світовій війні, презентував виставковий проєкт «Захисники». Проєкт «Захисники» – про мужніх, відважних, сталевих, стійких, сильних, героїчних, красивих. Промовисті фото українських воїнів, які вже понад рік чинять упертий опір тотальному злу, боронять рідну землю й стоять на сторожі безпеки Європи та світу.
[Докладніше]