Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Круглі столи

 • Михайло Тяглий про геноцид ромів і боротьбу зі стереотипами

  Про замовчування теми геноциду ромів, інтеграцію національних меншин в українське суспільство і боротьбу зі стереотипами в ефірі Суспільне Культура розповів науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Михайло Тяглий.

  [Докладніше]
 • „Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до перемоги над ворогом”.

  22 квітня 2022 року відбулася відкрита онлайн лекція історика, керівника УЦВІГ Анатолія Подольського «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до перемоги над ворогом».  Послухати лектора зібралось понад 150 викладачів, аспірантів, студентів Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБІП) України, які зараз знаходяться в різних куточках України.

  [Докладніше]
 • «московія не засудила сталінські злочини, не покаялась перед світом за ГУЛАГ»

  Керівник Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський дав інтерв’ю  5 каналу щодо історичних паралелей Другої світової війни з війною проти України, проти нашої країни, що веде російський загарбник майже два місяці.

  [Докладніше]
 • Захід солідарності з Україною "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост".

  На початку квітня 2022 року відбувся захід солідарності з українськими вченими: "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост".  Напад Росії на Україну спричинив руйнування міст і селищ, загибель тисяч людей та переміщення мільйонів людей. На заході виступили українські вчені: Юлії Абібок (Донецька область-Львів), Ігоря Дворкін (Харків-Львів), Артема Харченко (Харків-Львів) та Анатолія Подольський (Київ), життя яких було порушено російською агресією. Говорячи про Київ, Львів і Харків, вони обговорювали  свою роботу та досвід війни.  Модераторами заходу були: Наталія Лазар (Музей Голокосту, Вашингтон) та Елісса Бемпорад (Університет Нью-Йорку).

  [Докладніше]
 • Вебінар Музею Варшавського гетто

  УЦВІГ спільно з польськими колегами, Музеєм Варшавського гетто (Варшава) провели вебінар для польських та українських викладачів, науковців Музею. Анатолій Подольський виступив з лекцією «Доля єврейських громад України під час операції "Райнхард", 1942 р.: на прикладі дистрикту "Галичина". Крім історичної лекції говорили також про війну в Україні та злочини росії.

  [Докладніше]
 • Дискусія українських і французьких вчених «Фальсифікація історії на службі вторгнення в Україну»

  В середині березня 2022 р., УЦВІГ у співпраці та за ініціативи Меморіалу Шоа (Париж) організували відкриту дискусію з приводу нападу росії на вільну і незалежну Україну. В обговоренні взяли участь Ален Блум, Філіп Буккара, Анатолій Подольський та ін.  

  Мова йшла про усвідомлення масштабів цього злочину проти українського народу, жахіття війни. 

  [Докладніше]
 • Проєкт «Музейна платформа історика».

  До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту Національний музей історії України у Другій світовій війні, в рамках проєкту «Музейна платформа історика» провів дискусію на тему «Голокост  в Україні. Загальноєвропейський контекст.

  [Докладніше]
 • XV щорічний круглий стіл До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

  27 січня 2022р. у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту вже в п’ятнадцятий раз відбудеться круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти». За ініціативи Українського центру вивчення історії Голокосту у співпраці з Goethe-Institut в Україні міжнародні експертки та експерти презентують та обговорюють актуальні теми та нові імпульси.
   

  [Докладніше]
 • «Голокост на теренах України: локальний (мікроісторичний), комеморативний та освітній виміри» Міжнародний науково-педагогічний семінар до 80-х роковин трагедії Дробицького Яру

  13-14 грудня у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбудеться міжнародний науково-педагогічний семінар «Голокост на теренах України: локальний (мікроісторичний), комеморативний та освітній виміри». Захід проводиться в межах німецько-українського освітнього проєкту «80 Років трагедії у Бабиному Яру: електронний меморіал для України», який стартував навесні 2021 року і має на меті сприяти збереженню пам’яті про Голокост у колективній свідомості українського суспільства шляхом підготовки спеціальних видань, проведення пам’ятних заходів, створення тематичного онлайн ресурсу тощо.

  [Докладніше]
 • Українська коаліція пам’яті

  18 травня 2021 року була створена Українська коаліція пам'яті за ініціативи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

  Раді повідомити, що й Український центр вивчення історії Голокосту став учасником цієї коаліції!

  [Докладніше]
 • Нацистський окупаційний режим в Україні 1941-1944 рр. Наукова дискусія з учителями історії м. Києва

  У Національному музеї історії України у Другій світовій війні 14 лютого 2020 р. відбулася чергова панельна дискусія з учителями історії м. Києва. Цього разу обговорювали тему нацистського окупаційного режиму в Україні в 1941–1944 рр. Партнерами зустрічі стали Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та Український центр вивчення історії Голокосту. У фокусі диспуту опинилася одна з найтрагічніших та найбільш травматичних сторінок української історії ХХ ст.,а саме період нацистської окупації

  [Докладніше]
 • Презентація книжки Р. Кувалека у Львові

  З 4 грудня 2018 року у Львові відбулась презентація нової книги Українського центру вивчення історії Голокосту - переклад книги Роберта Кувалека "Табір смерті у Бержеці".

  [Докладніше]
 • Міжнародний круглий стіл «Пам’ять про Голокост: освітні практики та шляхи подальшого розвитку в сучасній Україні»

  Міжнародний альянс пам’яті жертв Голокосту (IHRA) є міждержавним органом, який має забезпечувати підтримку національних і міжнародних заходів із дослідження, викладання й увічнення пам’яті жертв Голокосту. Дійсними членами Альянсу сьогодні є тридцять одна країна; вісім країн мають статус спостерігачів, до яких має намір приєднатися Україна. 

  [Докладніше]
 • Вчора, сьогодні, завтра. Сліди націонал-соціалістичної окупації України

  Семінар зорганізований Українським центром вивчення історії Голокосту та Інститутом історії України НАН України за підтримки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України та Фонду Конрада Аденауера. 

  [Докладніше]
 • "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять"

  31 жовтня 2011 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Студентське наукове товариство у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту та іншими науковими інституціями організує круглому стіл, присвячений 70-тій річниці трагедії Дробицького Яру: "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять"

  [Докладніше]
 • "Євреї в етнічній мозаїці українських земель в ХІХ - ХХІ століттях"

  Круглий стіл відбувся 2 червня 2011 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Університет провів цей науковий захід за підтримки Центру "Сефер" та у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту. До участі були запрошені студенти, аспіранти та науковці. 

  [Докладніше]
 • В пошуках спільної пам'яті: війна і Голокост

  11 жовтня 2010 р. Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України провів відкриту наукову дискусію "В пошуках спільної пам'яті: війна і Голокост" з нагоди виходу українського перекладу книги американського історика Омера Бартова "Стерті.

  [Докладніше]
 • Міжнародний круглий стіл "правий екстремізм та протидія йому: досвід німеччини, україни та сусідніх держав"

  11 вересня 2007 року в Києві Фонд Фрідріха Еберта, Український центр вивчення історії Голокосту, Німецький культурний центр ""Ґете-Інститут в Україні" провели Міжнародний круглий стіл "Правий екстремізм та протидія йому: досвід Німеччини, України та сусідніх держав" Надто приємно відзначити, що для Українського центру вивчення історії Голокосту це вже другий позитивний досвід співпраці з німецькими організаціями в царині наукових, гуманітарних студій. Перший Круглий стіл був присвячений осмисленню складних подій історії Другої світової війни, зокрема історії Голокосту в сучасних суспільствах Німеччини та України. 

  [Докладніше]
 • Співробітництво з німецькими громадськими і освітянськими організаціями

  Український центр вивчення історії Голокосту після успішного проведення в лютому 2007 року в Києві наукового Круглого столу з проблем осмислення спадщини Другої світової війни – «Вчимося історії» за підтримки та в співробітництві з німецьким культурним центром Гете – Інститут ( www.goethe.de/ukraine ) та вже добре відомим на теренах України Фондом Фрідріха Еберта www.fesukraine.kiev.ua ) продовжує активно співпрацювати з цими інституціями, передовсім в царині освітянської діяльності.

  [Докладніше]
 • "Вчимося історії…" роздуми над результатами міжнародного круглого столу в гете-інституті

  7 лютого 2007 року в приміщенні Німецького культурного центру «Гете-Інститут в Україні» у співробітництві з Фондом Фрідріха Еберта та Українським центром вивчення історії Голокосту відбувся Міжнародний круглий стіл «Вчимося історії», присвячений дискусії та осмисленню складних проблем Другої світової війни

  [Докладніше]
 • БАБИН ЯР: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ.

  2 жовтня 2003 року Ізраїльський культурний центр при Посольстві держави Ізраїль в Україні за участю Українського центру вивчення історії Голокосту та Громадського комітету “Бабин Яр” проводять науковий Круглий стіл – “Бабин Яр: історія та сучасність”.

  [Докладніше]
 • КРУГЛИЙ СТІЛ: “ІСТОРИЧНІ ВИТОКИ ГОЛОКОСТУ: СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ“

  Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України; Відділ єврейської історії та культури; Український центр вивчення історії Голокосту провів Круглий стіл: “Історичні витоки Голокосту: спроба осмислення”.

  [Докладніше]

Останні Новини

Дивитися всі
Top