Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту»

Дев'ятеро українських та польських історикинь та істориків, дослідниць і дослідників політики пам'яті України та Польщі працювали з 11 по 13 серпня в Києві на спільному польсько-українському семінарі. Цей київський семінар став продовженням польсько-українського проекту "EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту", перший семінар якого пройшов в липні у Варшаві.

За три дні учасниці та учасники семінару відвідали Національний музей історії України в Другій світовій війни, мали екскурсію Майданом та місцями Революції Гідності та відвідали інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Національний меморіальний заповідник Биківнянські могили та Бабин Яр. Серед питань, які обговорювали під час семінару, були такі, що присвячені питанню "нашої" історії та історії подій, що впливають на формування ідентичності; обговорювали конфлікти різних пам'ятей та вплив подій сучасності на сприйняття та формування комемморативних практик; а також приклади дослідження та увічнення пам'яті в невеликих громадах за їх участі.

Проект "EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту" -- це нова ініціатива Асоціації єврейського історичного інституту, спрямована на зміцнення співпраці між польськими та українськими культурними установами, які займаються розвитком міжкультурного діалогу та протистоянням стереотипам, антисемітизму та расизму, та дослідженнями історії євреїв в Центральній та Східній Європі.

Проект став можливим завдяки підтримці польсько-американського Фонду Свободи в рамках програми RITA і реалізується у співпраці з музеєм POLIN та Українським центром вивчення історії Голокосту.

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top