Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» Другий онлайн-семінар, жовтень, 2020 р.

insidethegatesУ рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» 26-27,29 жовтня 2020р. відбувся другий онлайн семінар. Остання зустріч проходила в травні та показала високу зацікавленість учасників темою історії Голокосту. Протягом усього періоду слухачі курсу отримували наукові матеріали, які дали можливість заглибитися в тему та відповісти на запити учасників. Тому проведення семінару стало логічним продовженням плідної роботи.

Цього разу до лекторів УЦВІГу долучились німецькі колеги з Будинку Ванзейської конференції, тому семінар став поєднанням німецького та українського досвіду вивчення історії Голокосту та проблематики культури пам’яті про жертви націонал-соціалізму. Потрібний темп заняттю задав Карстен Майєр-Вільфгаузен – керівник консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні, якій не тільки привітав учасників, а й звернув увагу на важливість досліджуваної теми.

Заняття Рут Пройссе – керівниці Освітнього відділу «Будинку Ванзейської конференції» - акцентувало увагу на педагогічних та наукових проєктах, які реалізовуються на базі музею, науковець розповіла про практичні аспекти роботи з матеріалами та історичним простором. Логічним продовженням теми пані Рут стало заняття Тетяни Маникіної, співробітниці музею, зосереджене на роботі постійнодіючої виставці в «Будинку» та комунікації з групами відвідувачів. Крім того, пані Тетяна присвятила велику увагу методиці роботи з фото світлинами як історичними джерелами та поділилась практичними порадами з учасниками курсу. Як завжди, майстерно організував дискусію пан Анатолій Подольський на основі матеріалів для випереджального завдання. Предметом дискусії стали дослідження окупаційної преси та її вплив на суспільство. Багато запитань, думок та коментарів свідчили про те, що робота над цією темою має продовжуватись і надалі.

Завершальним етапом зустрічі стали заняття пані Надії Уфімцевої – лекторки та тренерки освітніх програм УЦВІГу та пані Софії Шмітц - керівниці проєкту «Камені спотикання» (м.Берлін). Два заняття об’єднала одна тема – встановлення «Каменів спотикання» в Німеччині та Україні. Не можна сказати, що було порівняння реалізації проектів в різних країнах, це було більше обмін досвідом та планами.

Загалом, спокійна та робоча атмосфера семінару дала можливість не лише заглибитися в тему, а й поставити перед собою нові завдання на майбутнє. Від імені всіх учасників курсу ще раз дякуємо нашим німецьким колегам та співробітникам УЦВІГу за можливість взяти участь у змістовному та цікавому заході.

Марина Мегельбей,

координаторка проекту

Останні Новини

 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (63), липень-вересень, 2020 р.

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (63),липень-вересень, 2020 р. 

  [Докладніше]
 • Запис онлайн-презентації українського перекладу книжки Венді Лауер «Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті»

  13 грудня відбулась перша онлайн-презентація українського перекладу книжки Венді Лауер «Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті».
  Під час заходу виступили Ольга Крекотень з Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні, Венді Лауер, авторка книжки,

  [Докладніше]
 • Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» Другий онлайн-семінар, жовтень, 2020 р.

  У рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» 26-27,29 жовтня 2020р. відбувся другий онлайн семінар. Остання зустріч проходила в травні та показала високу зацікавленість учасників темою історії Голокосту. Протягом усього періоду слухачі курсу отримували наукові матеріали, які дали можливість заглибитися в тему та відповісти на запити учасників. Тому проведення семінару стало логічним продовженням плідної роботи.

  [Докладніше]
 • Наступна серія вебінарів про пам’ять Бабиного Яру

  Ми раді повідомити, що з 29 жовтня починаємо нову серію з восьми вебінарів про пам’ять Бабиного Яру та навчально-методичні ресурси для вчителів, включно з можливостями дистанційного або змішаного навчання. 
  Перший вебінар відбудеться вже цього четверга, 29.10.2020 о 16.00. Ми поговоримо про тих, завдяки кому пам’ять про Бабин Яр існує, про осіб, що вплинули на наші уявлення про Бабин Яр. Також проаналізуємо, як і коли таку розмову інтегрувати в освітній процес. 
  Другий вебінар відбудеться в неділю, 1.11 о 12.00 та стосуватиметься архітектурних проєктів меморіалізації Бабиного Яру від 1940-х і дотепер.
  Реєстрація за посиланням нижче. Чекаємо на Вас. Реєстрація дійсна на усі вебінари проєкту, якщо Ви поставите відповідну позначку у формі. 
  Точний графік усіх вебінарів та детальні описи кожного можна побачити в розділі «Графік заходів» нашого сайту.

  [Посилання для реєстрації]

  [Докладніше]
 • «Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті»

  В Українському центрі вивчення історії Голокосту виходить нове видання американської дослідниці історії Голокосту  Венді Лауер – «Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті». 
  Цю книгу присвячено дослідженню долі німецьких жінок в період існування Третього Райху та їхній участі в нацистському геноциді. На прикладі біографій тринадцяти жінок авторка досліджує, яким чином їхні професійні або родинні зв’язки впливали на їхні споглядання та навіть участь у вчиненні злочинів. Для українського читача книжка буде цікавою ще й тому, що деякий час вісім із цих тринадцяти жінок були тісно пов’язані з окупованою Україною. 
  Над перекладом працювала Вікторія Іваненко, а над науковим редагуванням - Надія Уфімцева.
  Видання здійснено за підтримки програми книжкових перекладів Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

  [Докладніше]
Дивитися всі
Top