Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Новини проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

insidethegatesМаємо приємність представити новий розділ Інтерактивного путівника для вчителя: [Пам’ятні дати] . Відтепер 66+ матеріалів для вчителя (готові уроки, практичні, виховні заходи, квести тощо) поєднано з пам’ятними датами, до яких ці заняття можна використати. Щомісяця, починаючи від сьогодні, ми будемо постити невелике нагадування про поточні дати, під час вшанування яких вартує звернути увагу на матеріали з історії та пам’яті про Бабин Яр.

У серпні хочемо нагадати про три таких дати.

У День пам’яті жертв нацистського геноциду ромів 2 серпня, необхідно згадати, що геноцид щодо ромів відбувався також на теренах України та на теренах Бабиного Яру. Крім того, важливою є розмова про дискримінацію та ворожнечу щодо ромів в сучасній Україні та Європі. Одне заняття путівника присвячено безпосередньо трагедії ромів, ще два дають можливість розглянути її у контексті нацистської політики щодо інших жертв Бабиного Яру.

Європейський день пам'яті жертв сталінізму та нацизму 23 серпня є приводом нагадати, що історія Бабиного Яру має стосунок як до нацистських, так і до радянських репресій. Радянські репресії щодо борців за пам’ять Бабиного Яру після війни є окремою важливою темою. Вісім пропонованих заходів до цього дня дають можливість поговорити про особливості пропаганди обох режимів, фізичне та ціннісне нищення пам’яті, особливості тоталітарних режимів та приклади протидії їм.

У День Незалежності 24 серпня важливо наголосити на тому, що трагедії геноцидів у ХХ ст. відбулися через бездержавність України, а також згадати про тих, хто цю незалежність виборював. В сучасному контексті необхідно говорити з учнями про досвід життя під окупацією або втечі від переслідувань, якого зазнали та зазнають громадяни нашої країни, мешканці тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщені особи. Серія занять Інтерактивного путівника присвячена таким важливим для Незалежної України поняттям як громадянська активність, цінність людського життя, людська гідність та права людини, а також способам осмислити досвід війни, окупації та злочинів проти людяності.

 

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top