Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Виставка «Зневажений геноцид» про трагічну долю ромів України під час нацистської окупації тепер експонується у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

insidethegates21 вересня 2021 року в освітньому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету відбувся методичний семінар для вчителів історії по роботі з виставкою «Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни».
Виставка стала результатом однойменного міжнародного проєкту, організованого Спілкою «Освіта заради миру» (Берлін) та Українським центром вивчення історії Голокосту (Київ). Проєкт покликаний донести до якомога ширшої української та європейської аудиторії історію геноциду ромів України за часів нацизму. Висвітлюється також дискримінація ромського населення та боротьба з нею сьогодні – як в Україні, так і в Німеччині.
Відповідно, методичний семінар мав на меті забезпечити вчителів історичними відомостями та методичними інструментами для роботи з учнями під час відвідування виставки. До участі долучилися 22 вчителя історії та правознавства закладів загальної середньої освіти Вінницької міської ради. Лекційні й практичні заняття, дискусію з учасниками заходу проводили науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) Михайло Тяглий, та тренер НУО «Простір толерантності» та НУО «МАРТ Олександр Войтенко».
Виставка складається з 20 стендів, містить архівні документи та сімейні світлини, презентує як особисті історії тих, кому пощастило пережити геноцид, так і загальноісторичні відомості про це явище.
Німецькомовну версію виставки було відкрито у Берліні. Після успішного показу в Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) та краєзнавчих музеях Волинської, Полтавської та Черкаської областей, упродовж найближчих двох тижнів виставка експонуватиметься у Вінниці. 21 вересня о 16.00 відбулася церемонія відкриття виставки у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї за участю виконавців проєкту, представників ромської громади та ромських НУО, науковців, представників органів державної влади та громадських організацій, ЗМІ.
Виставка працюватиме 21 вересня – 3 жовтня 2021 року. Розклад роботи – відповідно до розкладу роботи музею.

[Програма семінару для вчителів]

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top