Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» Другий онлайн-семінар, жовтень, 2020 р.

insidethegatesУ рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» 26-27,29 жовтня 2020р. відбувся другий онлайн семінар. Остання зустріч проходила в травні та показала високу зацікавленість учасників темою історії Голокосту. Протягом усього періоду слухачі курсу отримували наукові матеріали, які дали можливість заглибитися в тему та відповісти на запити учасників. Тому проведення семінару стало логічним продовженням плідної роботи.

Цього разу до лекторів УЦВІГу долучились німецькі колеги з Будинку Ванзейської конференції, тому семінар став поєднанням німецького та українського досвіду вивчення історії Голокосту та проблематики культури пам’яті про жертви націонал-соціалізму. Потрібний темп заняттю задав Карстен Майєр-Вільфгаузен – керівник консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні, якій не тільки привітав учасників, а й звернув увагу на важливість досліджуваної теми.

Заняття Рут Пройссе – керівниці Освітнього відділу «Будинку Ванзейської конференції» - акцентувало увагу на педагогічних та наукових проєктах, які реалізовуються на базі музею, науковець розповіла про практичні аспекти роботи з матеріалами та історичним простором. Логічним продовженням теми пані Рут стало заняття Тетяни Маникіної, співробітниці музею, зосереджене на роботі постійнодіючої виставці в «Будинку» та комунікації з групами відвідувачів. Крім того, пані Тетяна присвятила велику увагу методиці роботи з фото світлинами як історичними джерелами та поділилась практичними порадами з учасниками курсу. Як завжди, майстерно організував дискусію пан Анатолій Подольський на основі матеріалів для випереджального завдання. Предметом дискусії стали дослідження окупаційної преси та її вплив на суспільство. Багато запитань, думок та коментарів свідчили про те, що робота над цією темою має продовжуватись і надалі.

Завершальним етапом зустрічі стали заняття пані Надії Уфімцевої – лекторки та тренерки освітніх програм УЦВІГу та пані Софії Шмітц - керівниці проєкту «Камені спотикання» (м.Берлін). Два заняття об’єднала одна тема – встановлення «Каменів спотикання» в Німеччині та Україні. Не можна сказати, що було порівняння реалізації проектів в різних країнах, це було більше обмін досвідом та планами.

Загалом, спокійна та робоча атмосфера семінару дала можливість не лише заглибитися в тему, а й поставити перед собою нові завдання на майбутнє. Від імені всіх учасників курсу ще раз дякуємо нашим німецьким колегам та співробітникам УЦВІГу за можливість взяти участь у змістовному та цікавому заході.

Марина Мегельбей,

координаторка проекту

Останні Новини

 • З Днем Вчителя!

  Шановні колеги та колежанки! Вітаємо з професійним святом! Команда УЦВІГ від щирого серця бажаємо Вам невичерпної енергії, натхнення, терпіння та здоров'я. Дякуємо, за Вашу невтомну працю, за Вашу відданість та міцний освітній фронт. Нехай робота дарує Вам тільки позитивні емоції та гарний настрій. А найголовніше якнайшвидшої перемоги і повернення до звичного життя 💙💛

  [Докладніше]
 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top