Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Освітній курс "Геноцид євреїв Європи" 2018: заключна зустріч

З 17 листопада 2018 року у Києві відбулася завершальна зустріч освітнього курсу для молодих науковців, присвяченого дослідженню та порівнянню культур пам'яті про тоталітарні режими України та Німеччини. Курс складався з кількох частин - триденного семінару у Києві наприкінці травня, дистанційного навчання та дослідження учасниками та учасницями особливостей культури пам'яті у різних регіонах України, підготовленого за фінансової та організаційної підтримки Будинку Ванзейської конференції відвідування Берліну та вивчення німецького досвіду пригадування нацизму у вересні та заключного етапу у Києві. Програма заходу була надзвичайно насиченою. Цього разу Центру вдалося залучити одразу двох чудових лекторок: директорку Мистецького арсеналу Olesya Ostrovska, яка говорила про досвід колективу Арсеналу в роботі зі складною історією ХХ століття, та Склокіна Ірина, що розповідала про офіційну та неофіційну пам'ять про Голокост у Радянському Союзі. Також випускники освітнього курсу попередніх років Nataliia Ivchyk, Tania Borodina та Hryhorii Starykov поділилися із учасниками, яким чином участь у курсі вплинула на їхній подальший науковий та професійний розвиток. Ми пишаємося тим, що організація NGO «CSMP «Mnemonics», яку представляє Наталя Івчик, ініціювала встановлення цього року у Рівному каменів спотикання на вшанування місцевих жертв Голокосту і саме наш курс надихнув співробітників "Мнемоніки" на здійснення такого заходу. На завершення учасники обговорили отриманий досвід і поділилися планами на майбутнє. Український центр вивчення історії Голокосту ще раз висловлює подяку всім колегам за активну участь, що зробила нашу зустріч такою продуктивною. 

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • До 82-річниці трагедії Бабиного Яру. Освітні матеріали

    Загибель невинних людей завжди залишає глибокий слід в історії. 29-30 вересня – це дні, коли Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ці дні нам нагадують про те, як важливо пам'ятати минуле. Пам'ять про Бабин Яр нагадує нам, що важливо стримувати світ від занурення у темряву ненависті та жорстокості. Збереження світу та співжиття, поваги до прав людини та різноманітності – це завдання, якому ми повинні приділити особливу увагу, прагнучи запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

    [Докладніше]
  • Про війну. Проєкт інтерв'ю із українськими вчителями

    Із моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту весь час підтримував і продовжує підтримувати наших колег освітян з різних куточків України. І наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій. Із вересня 2022 року ми розпочали записувати інтерв'ю із українськими вчителями та викладачами університетів, випускниками програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).

    [Докладніше]
  • «Хроніки оборони Києва»

    Істориком і етнополітологом Віталієм Нахмановичем за фінансової підтримки Музею історії Києва, створено сайт «Хроніки оборони Києва» із щоденною хронологією битви за Київ від 24 лютого до 10 квітня 2022 року.

    [Докладніше]
  • Програма підтримки бібліотек успішно завершена

    Ми раді повідомити, що успішно завершили програму підтримки бібліотек країни всіх рівнів. Програма тривала понад два місяці. За цей час 340 бібліотек країни отримали видання Українського центру вивчення історії Голокосту! А це означає, що більше людей мають доступ до цінної інформації, знань та розвитку. Книги є одним із головних інструментів для збереження та передачі подій минулого.

    [Докладніше]
  • Як навчити пам’ятати? Дискусія істориків на Українському радіо

    Пропонуємо Вашій увазі дискусію Анатолія Подольського на програмі Українського радіо "Сьогодні. Вдень" разом з військовим істориком Василем Павловим.

    Розмова присвячена проблемам і викликам викладання історії під час сучасної війни. Як протистояти російській пропаганді проти нас? Чому міфи шкідливі? Як навчити пам’ятати? Як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення і минулого була "живою"?

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top