Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»
17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.
Виставка підготовлена двома мовами - українською та німецькою, з тим, щоб бути адресованою саме українським біженцям в Дюссельдорфі та регіоні. За допомогою освітніх заходів, зустрічей з очевидцями, презентацій книг, фільмів і художніх виставок проєкт встановлює додатковий зв'язок з міською громадою. Для української молоді, що через повномасштабну війну опинилася в Дюссельдорфі, було проведено екскурсію і заняття з виставкою "(Не)дитячі історії", яка є спільним проєктом УЦВІГу і "Вчимося пам'ятати". Заняття провела координаторка формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова, що завітала до Дюссельдорфу спеціально до цієї події. Реакція української молоді переконала нас в тому, що наша робота дуже важлива і потрібна, особливо під час війни! Почувши звернення українською мовою, учасники аж засяяли посмішками. Виставка останнім часом набуває нових смислів, тому доводиться з обережністю підходити до вибору тем занять. Саме через це було обрано тему, яка близька молодим людям, що вимушено стали біженцями: як підлітки і молодь в сучасній страшній ситуації допомагають старшим, впливають на прийняття рішень, підтримуюють своїх батьків. Заняття пролетіло непомітно, залишивши глибокі враження як в учасників, так і в тренерки.
Бажаємо всім нам якнайшвидшої перемоги України! Для того, щоб долі українських людей різного віку не залежали від рішень диктаторів і терористів в москві! Українська молодь гідна мати європейські перспективи і право вільно обирати, де жити і чим займатись в житті!!!
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України»
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відбувся ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
Повномасштабна російська збройна агресія не змогла завадити українській науковій і освітянській спільноті зібратися на традиційному щорічному заході, який відкриває зазвичай кожен рік Українського центру вивчення історії Голокосту -
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
[Докладніше] -
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше]