Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародний Соломонів університет видав книжку “вивчення Холокосту в школах України. методичні рекомендації.”

Фелікс Левітас “Вивчення Холокосту в школах України. Методичні рекомендації.”У 2002 році Міжнародний Соломонів університет видав книжку д-ра історичних наук Фелікса Левітаса “Вивчення Холокосту в школах України. Методичні рекомендації.” У брошурі стисло передано історію Голокосту. Назагал книжка може принести користь. Треба лише зазначити неприємні помилки. Автор пише “Населення Голландії, Бельгії, Франції, Італії відмовилося від співробітництва в справі депортації євреїв. Норвезькі патріоти зуміли переправити своїх євреїв до Швейцарії.” Звичайно з Норвегією межує Швеція. Крім того, участь колаборантів у “розв’язанні єврейського питання”, особливо у Франції, Бельгії та Норвегії, нажаль далека від висновків автора. Існування терміну “квислінгівщина” вказує на це недвозначно. Те ж саме стосується колаборації в Україні. Її автор зовсім не помічає. Але кількість українців в обслуговуванні таборів смерті, нажаль, є надто значною, щоби її оминути. Це стосується і вислову автора - “... расовий терор охоплював не тільки євреїв, а й українців і росіян.” Коли автор має на увазі розстріли членів змішаних родин, разом з євреями, то він має рацію. Ставлення нацистів до українців справді не було тотожним ставленню до, наприклад, голландців. Але неможливо порівнювати полювання на євреїв, зі зверненнями до українців “очистити від жидів українські міста та села”. Ф.Левітас пише про Праведників народів світу - “отець Глаголєв, митрополит Шептицький”. Нажаль, митрополита А.Шептицького не визнано Праведником. Крім того, на нашу думку, неможливо писати через кому православного священика Глаголєва, та голову Української Греко-Католицької Церкви. Аби Голокост не повторився, необхідно, на нашу думку, зрозуміти та осмислити неприємну співучасть народів Європи у “розв’язанні єврейського питання.”

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top