Мемуари Джека Глотцера з Рогатина
Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).
Мемуари Джека є унікальними серед мемуарів Рогатина, тому що це розповідь очевидця про те, що сталося відразу після розстрілу 3000-3500 євреїв 20 березня 1942 року: 16-річний Джек був серед підлітків, які були змушені ховати замерзлі тіла на місці страти (південна братська могила Рогатина) протягом кількох днів після вбивств.
Після публікації книжка буде безкоштовно надана Рогатинській публічній бібліотеці, Краєзнавчому музею Опілля та іншим навчальним закладам Рогатина.
Для тих, хто надто схвильований чекати до весни, мемуари Джека можна прочитати повністю – англійською та українською цифровими версіями – на веб-сайті RJH, проекту, реалізованого кілька років тому у партнерстві з його дітьми:
https://rohatynjewishheritage.org/en/memoir/glotzer/
Серія УЦВІГ «Бібліотека спогадів про Голокост»:
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України»
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відбувся ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
Повномасштабна російська збройна агресія не змогла завадити українській науковій і освітянській спільноті зібратися на традиційному щорічному заході, який відкриває зазвичай кожен рік Українського центру вивчення історії Голокосту -
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
[Докладніше] -
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше]