Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(11) (2012)

 

 

ЗМІСТ / CONTENTS

ТИТУЛЬНА СТОРІНКА
TITLE PAGE

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Юлія Кисла
Bиживання за екстремальних умов: Голокост у Бориславі (1941-1944) 
Iuliia Kysla 
Surviving under extraordinary conditions: Holocaust in Boryslav (1941-44)

Роман Михальчук, Марія Луценко
Журнал "Український Хлібороб" та концепт "жидо-большевизму" на його сторінках у рівненський період видання (січень - жовтень 1942 року) 
Roman Mykhalchuk, Mariia Lutsenko 
The Notion of "Jewish Bolshevism" in "Ukrainskyi Khliborob" Magazine when Issued in Rivne (January-October, 1942) 

ДОКУМЕНТАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА 
DOCUMENTAL SOURCES 

Гетто у Дубровиці за матеріалами архівно-кримінальної справи Хаїма Сигала
(Публікація Івана Капася) 

Ghetto in Dubrovytsia as Reflected in Khaim Syhal's Criminal File 
(Publication by Ivan Kapas)
 

Уничтожение евреев в г. Ровно в начале ноября 1941 года в свете немецких документов
(Публикация Александра Круглова) 

The Destruction of Rivne Jews in November 1941 as Reflected in the German Documentation 
(Publication by Aleksandr Kruglov)
 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Іван Дерейко
Клименко Олег,Ткачов Сергій. Українці в поліції в рейхскомісаріаті "Україна": німецький окупаційний режим на Кременеччині у 1941-1944 рр. - Харків: Ранок-НТ, 2012. - 272 c. 

Юрій Радченко
Козицький Андрій. Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст. (причини, особливості, наслідки). Навч. посібник. - Львів: Літопис, 2012. - 608 с. 

Іван-Павло Химка
Medykowski Witold. W cieniu gigantow: Pogromy 1941 r. w bylej sowieckiej strefie okupacyjnej. Kontekst historyczny, spoleczny i kulturowy. - Warszawa: Instytut Studiow Politycznych Polskiej Akademii Nauk, 2012. - 445 s. 

БІБЛІОГРАФІЯ 
BIBLIOGRAPHY 

SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

 • З Днем Вчителя!

  Шановні колеги та колежанки! Вітаємо з професійним святом! Команда УЦВІГ від щирого серця бажаємо Вам невичерпної енергії, натхнення, терпіння та здоров'я. Дякуємо, за Вашу невтомну працю, за Вашу відданість та міцний освітній фронт. Нехай робота дарує Вам тільки позитивні емоції та гарний настрій. А найголовніше якнайшвидшої перемоги і повернення до звичного життя 💙💛

  [Докладніше]
 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top