Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(14) (2016)

 

 

ЗМІСТ / CONTENTS

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Максим Гон, Наталія Івчик
Жінки в час Голокосту: долі, поведінка та гендерні (не)рівності 
Maksym Gon, Nataliia Ivchyk 
Women in the Holocaust: Fates, Conduct and Gender (In)Equalities 

Іван Монолатій
«Коломия без жидів»: Дилеми поведінки «страхітливо нормальних людей» через призму літератури та ЗМІ 
Ivan Monolatii 
“Kolomyia without the Jews”: Behavior Dilemmas of the “Terribly Normal People” through the Prism of Literature and Media 

Роман Шляхтич
Участь місцевої допоміжної поліції у Голокості на Криворіжжі (1941-1942 рр.) 
Roman Shliakhtyсh 
Participation of the Local Auxiliary Police in the Holocaust in the Region of Kryvyi Rih, 1941–1942 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Ольга Колесник
Tryczyk, Miros?aw. Miasta ?mierci: s?siedzkie pogromy ?yd?w. – Warszawa: Wydawnictwo RM, 2015. – 460 s. 

Штефан Петке
Feferman, Kiril. The Holocaust in the Crimea and the North Caucasus. – Jerusalem: Yad Vashem, 2016. – 540 pp. 

Григорій Стариков
Дімент, Майкл. Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах / За ред. Ш. Ягалома (Дімента). – К.: Укр центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 200 с. 

Енцо Траверсо
Snyder, Timothy. Black Earth. The Holocaust as History and Warning. – New York: Tim Duggan Books, 2015. – 480 p. (Укр. вид.: Снайдер, Тімоті. Чорна земля. Голокост як історія і застереження. – К.: Медуза, 2017. – 400 с.) 

ХРОНІКА
EVENTS 

Антон Вейс-Вендт
Міжнародна наукова конференція «Роми і транскордонні міграції у Європі від XVIII століття до завершення Другої світової війни та у повоєнний час» (Осло, 22 вересня 2016 р.) 

Петро Долганов
Конференція «Політика вшанування пам’яті жертв геноцидів та масових убивств» (Рівне, 19–20 травня 2016 р.) 

Тетяна Пастушенко
Осмислюючи і пам’ятаючи геноцид: три наукові події вересня 2016 у Києві (симпозіум «Бабин Яр. Вшанування пам’яті» (26–28 вересня) та наукові конференції «Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій ХХ століття» (30 вересня – 2 жовтня) і «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація» (4 жовтня)). 

SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

 • З Днем Вчителя!

  Шановні колеги та колежанки! Вітаємо з професійним святом! Команда УЦВІГ від щирого серця бажаємо Вам невичерпної енергії, натхнення, терпіння та здоров'я. Дякуємо, за Вашу невтомну працю, за Вашу відданість та міцний освітній фронт. Нехай робота дарує Вам тільки позитивні емоції та гарний настрій. А найголовніше якнайшвидшої перемоги і повернення до звичного життя 💙💛

  [Докладніше]
 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top