Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Продовження семінарів проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії" у 2010 р.

З лютого 2010 р. в нашій країні було відновлено одноденні навчально-методичні семінари для вчителів історії та суспільних дисциплін в рамках вже відомого в Україні загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії", підтримуваного ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та за активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди). 

Семінари, що являли собою комбінацію практичних занять і теоретичних дискусій були вкотре позитивно сприйняті вчителями-учасниками, деякі з яких наперед записувалися на семінари. 

Чергова серія семінарів відбулася у Донецьку (2 лютого), Одесі (14 квітня), Миколаєві (15 квітня) та Херсоні (16 квітня). І хоча перший з семінарів серії Українському центру вивчення історії Голокосту вдалося провести власним коштом, наступні троє стали можливими лише за фінансової підтримки БДІПЛ та Будинку Анни Франк. 

Форми оцінювання, що їх заповнюють учасники наприкінці кожного семінару, засвідчили цікавість учителів до пропонованих навчальних матеріалів та методик у них використовуваних. Про це свідчить також висока (порівняно з містами-попередниками) кількість замовлень на матеріали від шкіл особливо південного регіону. Наразі більшість цих замовлень виконано, і вчителі отримали бажані комплекти зошитів. 

На сьогодні можливістю замовити навчальні матеріали скористалися понад 50 викладачів з 12 областей України, а це принаймні півтори тисячі комплектів зошитів, що їх зараз, хотілося б вірити, листають їхні учні. У планах на літо-осінь 2010 року провести ще два семінари у Тернополі та Львові. 

Хочеться також нагадати, що для усіх зацікавлених учителів на веб-сайті Українського центру вивчення історії Голокосту відкрито окрему опцію, присвячену цьому проекту. У ній містяться розробки вчителів, які працюють з навчальними матеріалами та надсилають на нашу поштову адресу свої враження, поради, додаткові вправи, календарні плани тощо. Опція відкрита до поповнень від усіх зацікавлених осіб.

Віталій Бобров 
Український центр вивчення історії Голокосту 

Останні Новини

Дивитися всі

Top