Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Продовження семінарів проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії" у 2010 р.

З лютого 2010 р. в нашій країні було відновлено одноденні навчально-методичні семінари для вчителів історії та суспільних дисциплін в рамках вже відомого в Україні загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії", підтримуваного ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та за активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди). 

Семінари, що являли собою комбінацію практичних занять і теоретичних дискусій були вкотре позитивно сприйняті вчителями-учасниками, деякі з яких наперед записувалися на семінари. 

Чергова серія семінарів відбулася у Донецьку (2 лютого), Одесі (14 квітня), Миколаєві (15 квітня) та Херсоні (16 квітня). І хоча перший з семінарів серії Українському центру вивчення історії Голокосту вдалося провести власним коштом, наступні троє стали можливими лише за фінансової підтримки БДІПЛ та Будинку Анни Франк. 

Форми оцінювання, що їх заповнюють учасники наприкінці кожного семінару, засвідчили цікавість учителів до пропонованих навчальних матеріалів та методик у них використовуваних. Про це свідчить також висока (порівняно з містами-попередниками) кількість замовлень на матеріали від шкіл особливо південного регіону. Наразі більшість цих замовлень виконано, і вчителі отримали бажані комплекти зошитів. 

На сьогодні можливістю замовити навчальні матеріали скористалися понад 50 викладачів з 12 областей України, а це принаймні півтори тисячі комплектів зошитів, що їх зараз, хотілося б вірити, листають їхні учні. У планах на літо-осінь 2010 року провести ще два семінари у Тернополі та Львові. 

Хочеться також нагадати, що для усіх зацікавлених учителів на веб-сайті Українського центру вивчення історії Голокосту відкрито окрему опцію, присвячену цьому проекту. У ній містяться розробки вчителів, які працюють з навчальними матеріалами та надсилають на нашу поштову адресу свої враження, поради, додаткові вправи, календарні плани тощо. Опція відкрита до поповнень від усіх зацікавлених осіб.

Віталій Бобров 
Український центр вивчення історії Голокосту 

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top