Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Старт другого етапу проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії"

На початку жовтня 2009 року стартував другий етап загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії". Цей загальноєвропейський проект під егідою та за підтримки ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди) розпочався в Україні ще 2005 року і перший його етап передбачав розробку та видання українських версій трьох робочих зошитів для учнів середніх шкіл та посібника для вчителя з методичними порадами. Зошити та посібник стосуються тем єврейської історії, антисемітизму, ксенофобії, расизму, дискримінації. Проект на даний момент працює у більш як 12-ти країнах Європи і у кожній є національна організація, що відповідає за адаптацію матеріалів до реалій та історичного і соціального контексту своєї країни. В Україні такими організаціями виступили Український центр вивчення історії Голокосту та Асоціація вчителів історії та гуманітарних дисциплін "Нова Доба". Зошити в Україні було адаптовано і видано. Міністерство освіти і науки України надало їм рекомендацію до використання у навчальному процесі. Було проведено два дводенних семінари для експертів-тренерів. Група експертів провела пробні уроки та тестування робочих зошитів у школах та висловила свої побажання і рекомендації, що були вміщені у посібнику для вчителя та враховані вже у 2-му тиражі Навчальних матеріалів. 
Така активна діяльність сприяла тому, що Україна однією з перших країн перейшла до наступного етапу - організації методичних семінарів для вчителів з використання Навчальних матеріалів у школі. Протягом наступного року такі одноденні семінари мають пройти за відповідальності Українського центру вивчення історії Голокосту при Інститутах післядипломної освіти чи Міських департаментах освіти усіх обласних центрів України. Першими у графіку проведення стали семінари у Києві 1.10.2009 р. та Черкасах 8.10.2009 р. за сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти КМПУ ім. Б.Д. Грінченка та Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому відповідно. Кожен з семінарів зібрав до 25 учасників-вчителів історії та суспільних дисциплін, котрим було запропоновано збалансовану програму з практичних занять та теоретичної підготовки, направлену на обмін досвідом та розкриття можливостей використання робочих зошитів в школі та ознайомлення зі змістом Навчальних матеріалів та порадами експертів-українських тренерів щодо способів їх використання в класі. Після завершення семінару кожен з учасників отримує комплект з трьох зошитів та посібника для вчителя і зразок бланку-замовлення навчальних матеріалів, адже кожен з учасників семінару має можливість замовити в Українського центру вивчення історії Голокосту комплекти робочих зошитів на клас. Заповнені форми оцінювання свідчать про високу зацікавленість учасників семінару даним проектом та великі перспективи до використання Навчальних матеріалів у школах України. 
Наступні міста проекту: Чернігів, Житомир, Харків, Вінниця, Чернівці та Хмельницький.

Віталій Бобров 
Український центр вивчення історії Голокосту 

Останні Новини

 • З Днем Вчителя!

  Шановні колеги та колежанки! Вітаємо з професійним святом! Команда УЦВІГ від щирого серця бажаємо Вам невичерпної енергії, натхнення, терпіння та здоров'я. Дякуємо, за Вашу невтомну працю, за Вашу відданість та міцний освітній фронт. Нехай робота дарує Вам тільки позитивні емоції та гарний настрій. А найголовніше якнайшвидшої перемоги і повернення до звичного життя 💙💛

  [Докладніше]
 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top