Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Старт другого етапу проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії"

На початку жовтня 2009 року стартував другий етап загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії". Цей загальноєвропейський проект під егідою та за підтримки ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди) розпочався в Україні ще 2005 року і перший його етап передбачав розробку та видання українських версій трьох робочих зошитів для учнів середніх шкіл та посібника для вчителя з методичними порадами. Зошити та посібник стосуються тем єврейської історії, антисемітизму, ксенофобії, расизму, дискримінації. Проект на даний момент працює у більш як 12-ти країнах Європи і у кожній є національна організація, що відповідає за адаптацію матеріалів до реалій та історичного і соціального контексту своєї країни. В Україні такими організаціями виступили Український центр вивчення історії Голокосту та Асоціація вчителів історії та гуманітарних дисциплін "Нова Доба". Зошити в Україні було адаптовано і видано. Міністерство освіти і науки України надало їм рекомендацію до використання у навчальному процесі. Було проведено два дводенних семінари для експертів-тренерів. Група експертів провела пробні уроки та тестування робочих зошитів у школах та висловила свої побажання і рекомендації, що були вміщені у посібнику для вчителя та враховані вже у 2-му тиражі Навчальних матеріалів. 
Така активна діяльність сприяла тому, що Україна однією з перших країн перейшла до наступного етапу - організації методичних семінарів для вчителів з використання Навчальних матеріалів у школі. Протягом наступного року такі одноденні семінари мають пройти за відповідальності Українського центру вивчення історії Голокосту при Інститутах післядипломної освіти чи Міських департаментах освіти усіх обласних центрів України. Першими у графіку проведення стали семінари у Києві 1.10.2009 р. та Черкасах 8.10.2009 р. за сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти КМПУ ім. Б.Д. Грінченка та Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому відповідно. Кожен з семінарів зібрав до 25 учасників-вчителів історії та суспільних дисциплін, котрим було запропоновано збалансовану програму з практичних занять та теоретичної підготовки, направлену на обмін досвідом та розкриття можливостей використання робочих зошитів в школі та ознайомлення зі змістом Навчальних матеріалів та порадами експертів-українських тренерів щодо способів їх використання в класі. Після завершення семінару кожен з учасників отримує комплект з трьох зошитів та посібника для вчителя і зразок бланку-замовлення навчальних матеріалів, адже кожен з учасників семінару має можливість замовити в Українського центру вивчення історії Голокосту комплекти робочих зошитів на клас. Заповнені форми оцінювання свідчать про високу зацікавленість учасників семінару даним проектом та великі перспективи до використання Навчальних матеріалів у школах України. 
Наступні міста проекту: Чернігів, Житомир, Харків, Вінниця, Чернівці та Хмельницький.

Віталій Бобров 
Український центр вивчення історії Голокосту 

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top