Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Старт другого етапу проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії"

На початку жовтня 2009 року стартував другий етап загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії". Цей загальноєвропейський проект під егідою та за підтримки ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди) розпочався в Україні ще 2005 року і перший його етап передбачав розробку та видання українських версій трьох робочих зошитів для учнів середніх шкіл та посібника для вчителя з методичними порадами. Зошити та посібник стосуються тем єврейської історії, антисемітизму, ксенофобії, расизму, дискримінації. Проект на даний момент працює у більш як 12-ти країнах Європи і у кожній є національна організація, що відповідає за адаптацію матеріалів до реалій та історичного і соціального контексту своєї країни. В Україні такими організаціями виступили Український центр вивчення історії Голокосту та Асоціація вчителів історії та гуманітарних дисциплін "Нова Доба". Зошити в Україні було адаптовано і видано. Міністерство освіти і науки України надало їм рекомендацію до використання у навчальному процесі. Було проведено два дводенних семінари для експертів-тренерів. Група експертів провела пробні уроки та тестування робочих зошитів у школах та висловила свої побажання і рекомендації, що були вміщені у посібнику для вчителя та враховані вже у 2-му тиражі Навчальних матеріалів. 
Така активна діяльність сприяла тому, що Україна однією з перших країн перейшла до наступного етапу - організації методичних семінарів для вчителів з використання Навчальних матеріалів у школі. Протягом наступного року такі одноденні семінари мають пройти за відповідальності Українського центру вивчення історії Голокосту при Інститутах післядипломної освіти чи Міських департаментах освіти усіх обласних центрів України. Першими у графіку проведення стали семінари у Києві 1.10.2009 р. та Черкасах 8.10.2009 р. за сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти КМПУ ім. Б.Д. Грінченка та Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому відповідно. Кожен з семінарів зібрав до 25 учасників-вчителів історії та суспільних дисциплін, котрим було запропоновано збалансовану програму з практичних занять та теоретичної підготовки, направлену на обмін досвідом та розкриття можливостей використання робочих зошитів в школі та ознайомлення зі змістом Навчальних матеріалів та порадами експертів-українських тренерів щодо способів їх використання в класі. Після завершення семінару кожен з учасників отримує комплект з трьох зошитів та посібника для вчителя і зразок бланку-замовлення навчальних матеріалів, адже кожен з учасників семінару має можливість замовити в Українського центру вивчення історії Голокосту комплекти робочих зошитів на клас. Заповнені форми оцінювання свідчать про високу зацікавленість учасників семінару даним проектом та великі перспективи до використання Навчальних матеріалів у школах України. 
Наступні міста проекту: Чернігів, Житомир, Харків, Вінниця, Чернівці та Хмельницький.

Віталій Бобров 
Український центр вивчення історії Голокосту 

Останні Новини

  • До 82-річниці трагедії Бабиного Яру. Освітні матеріали

    Загибель невинних людей завжди залишає глибокий слід в історії. 29-30 вересня – це дні, коли Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ці дні нам нагадують про те, як важливо пам'ятати минуле. Пам'ять про Бабин Яр нагадує нам, що важливо стримувати світ від занурення у темряву ненависті та жорстокості. Збереження світу та співжиття, поваги до прав людини та різноманітності – це завдання, якому ми повинні приділити особливу увагу, прагнучи запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

    [Докладніше]
  • Про війну. Проєкт інтерв'ю із українськими вчителями

    Із моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту весь час підтримував і продовжує підтримувати наших колег освітян з різних куточків України. І наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій. Із вересня 2022 року ми розпочали записувати інтерв'ю із українськими вчителями та викладачами університетів, випускниками програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).

    [Докладніше]
  • «Хроніки оборони Києва»

    Істориком і етнополітологом Віталієм Нахмановичем за фінансової підтримки Музею історії Києва, створено сайт «Хроніки оборони Києва» із щоденною хронологією битви за Київ від 24 лютого до 10 квітня 2022 року.

    [Докладніше]
  • Програма підтримки бібліотек успішно завершена

    Ми раді повідомити, що успішно завершили програму підтримки бібліотек країни всіх рівнів. Програма тривала понад два місяці. За цей час 340 бібліотек країни отримали видання Українського центру вивчення історії Голокосту! А це означає, що більше людей мають доступ до цінної інформації, знань та розвитку. Книги є одним із головних інструментів для збереження та передачі подій минулого.

    [Докладніше]
  • Як навчити пам’ятати? Дискусія істориків на Українському радіо

    Пропонуємо Вашій увазі дискусію Анатолія Подольського на програмі Українського радіо "Сьогодні. Вдень" разом з військовим істориком Василем Павловим.

    Розмова присвячена проблемам і викликам викладання історії під час сучасної війни. Як протистояти російській пропаганді проти нас? Чому міфи шкідливі? Як навчити пам’ятати? Як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення і минулого була "живою"?

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top