Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»

insidethegates19 листопада 2021 року в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну»  відбувся вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»  

Цей проект реалізується Освітнім центром «Простір толерантності» у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту. 

Семінар проводився для педагогів, які викладають предмети суспільно-гуманітарного циклу, тренерок(ів) з прав людини та громадянської освіти. Учасники отримають електронний сертифікат згідно вимог МОН.

Зміст: Щойно нацистських загарбників було вигнано з теренів України, почалися перші спроби вшанування пам’яті про Голокост. Згодом, на державному рівні ця пам’ять зазнавала маніпуляцій, викривлень та утисків. Так само страждали і її носії. Однак, на рівні конкретних осіб, родин, сіл та містечок, часто всупереч неофіційним заборонам, пам’ятали своїх єврейських сусідів, своїх вбитих одноплемінників. І знаходили можливості виразити цю пам’ять у конкретних діях та знаках. Зі здобуттям незалежності ситуація отримала новий вимір, однак картина пам’яті все ще залежала й залежить від конкретних людей та їхніх історій.

На вебінарі розглянули приклади, що вирізняються із загального контексту та показують, наскільки важливими є особисті історії та дії кожної конкретної людини.

Тренери: Анатолій Подольський, кандидат історичних наук, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.

Віталій Бобров, координатор освітніх проєктів УЦВІГ, тренер, референт, автор та редактор занять, розробник навчальних програм, ментор у проєктах з дорослими, перекладач та редактор перекладів.

Відеозапис вебінару

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top