Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України, 2013

Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) та за підтримки Євро-азійського єврейського конгресу провели 30 червня - 5 липня 2013 р. щорічний освітній семінар для вчителів історії та гуманітарних дисциплін. Цього року вчителі з усієї України, а також Молдови та Білорусі зустрілися у місті Полтава. Крім того, цьогорічні учасники могли випробувати на собі певний експеримент: у 2013, вперше, щорічний семінар УЦВІГ тривав шість днів, тобто більш як вдвічі довше, ніж зазвичай. 
В таких умовах звичайний набір тем до розгляду було розширено, зокрема, поглибленими дискусіями щодо природи тоталітаризму та витоків нацистської ідеології, її особливостей; більш детальним оглядом особливостей історії Голокосту в Україні та інших країнах Європи; дискусією щодо форм єврейського опору; обговоренням долі неєврейських жертв нацизму. Також значно розширеним був практично-методичний блок занять, що включав в себе, наприклад, поглиблений курс щодо роботи з відео-джерелами та майстер-клас щодо збору та обробки інтерв'ю.
Розібратися у непростих питаннях учасникам допомагали лектори з УЦВІГ, а також гостьові лектори та методисти з Єрусалима, Києва, Полтави, Рівного, Гадяча та Харкова.

[Відгуки]

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top