Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Підсумкова зустріч Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення»

У Києві 20-22 грудня 2019 року відбулася підсумкова зустріч Освітнього курсу для молодих дослідників та дослідниць «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».

Після ознайомлення із культурами пам‘яті в Україні та Німеччині щодо подій Другої світової війни під час перших двох етапів курсу учасники та учасниці мали можливість обговорити враження, теоретичні та практичні здобутки курсу, а також розширити та контекстуалізувати свої знання.

Робота розпочалася із дискусії та підсумкових презентацій учасників, а потім група мала можливість відвідати Інформаційний центр Музею Майдану. Нашим гідом був директор меморіального комплексу Ігор Пошивайло, тож ми також обговорити особливості меморіалізації сучасних подій в Україні.

Другий день розпочався з екскурсії територією фонду Ізоляція, яку провів для учасників Дмитро Чепурний, куратор проекту Донбаські студії Ізоляції.

Далі учасники обговорили практики пропаганди нацистської преси у Третьому рейху та на окупованих територіях разом із Тетяною Маникіною, співробітницею Будинку Ванзейської конференції - музею в Берліні.
Лекція Марти Гавришко була присвячена гендерній специфіці Голокосту і долі єврейських жінок під час Другої світової війни.
Наш колега Михайло Тяглий розповів про політику націонал-соціалізму щодо ромів у Третьому рейху та на східних окупованих теренах.
Далі учасники мали можливість розглянути проблематику Голокосту з філософського погляду - випускник даної програми 2018 року Олександр Воронюк представив тему «Зло після Голокосту».
Другий день завершився розмовою випускників програми попередніх років Олени Карнаух, Ірини Левчук, Петра Долганова та Лесі Юрчишин про те, яким чином вони включили досвід курсу у своє подальше професійне життя через меморіальний активізм, нові освітні практики, дослідницьку роботу або навіть під час несподіваних змін професії.
Третій день розпочався із розповіді письменника та сценариста Станіслава Цалика про Анатолія Кузнєцова і його шлях до видання роману «Бабин Яр».
Далі дослідниця Юлія Скубицька говорила про методологію усної історії як жанру.
Останнє в програмі заняття Світлани Осіпчук та Надії Уфімцевої було присвячене методикам самопідтримки для тих, хто працює із травматичною історією.
Дякуємо усім учасникам та учасницям, лекторам та лекторкам, тренерам та тренеркам за плідну роботу і чудову атмосферу. 

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top