Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Підсумкова зустріч Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення»

У Києві 20-22 грудня 2019 року відбулася підсумкова зустріч Освітнього курсу для молодих дослідників та дослідниць «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».

Після ознайомлення із культурами пам‘яті в Україні та Німеччині щодо подій Другої світової війни під час перших двох етапів курсу учасники та учасниці мали можливість обговорити враження, теоретичні та практичні здобутки курсу, а також розширити та контекстуалізувати свої знання.

Робота розпочалася із дискусії та підсумкових презентацій учасників, а потім група мала можливість відвідати Інформаційний центр Музею Майдану. Нашим гідом був директор меморіального комплексу Ігор Пошивайло, тож ми також обговорити особливості меморіалізації сучасних подій в Україні.

Другий день розпочався з екскурсії територією фонду Ізоляція, яку провів для учасників Дмитро Чепурний, куратор проекту Донбаські студії Ізоляції.

Далі учасники обговорили практики пропаганди нацистської преси у Третьому рейху та на окупованих територіях разом із Тетяною Маникіною, співробітницею Будинку Ванзейської конференції - музею в Берліні.
Лекція Марти Гавришко була присвячена гендерній специфіці Голокосту і долі єврейських жінок під час Другої світової війни.
Наш колега Михайло Тяглий розповів про політику націонал-соціалізму щодо ромів у Третьому рейху та на східних окупованих теренах.
Далі учасники мали можливість розглянути проблематику Голокосту з філософського погляду - випускник даної програми 2018 року Олександр Воронюк представив тему «Зло після Голокосту».
Другий день завершився розмовою випускників програми попередніх років Олени Карнаух, Ірини Левчук, Петра Долганова та Лесі Юрчишин про те, яким чином вони включили досвід курсу у своє подальше професійне життя через меморіальний активізм, нові освітні практики, дослідницьку роботу або навіть під час несподіваних змін професії.
Третій день розпочався із розповіді письменника та сценариста Станіслава Цалика про Анатолія Кузнєцова і його шлях до видання роману «Бабин Яр».
Далі дослідниця Юлія Скубицька говорила про методологію усної історії як жанру.
Останнє в програмі заняття Світлани Осіпчук та Надії Уфімцевої було присвячене методикам самопідтримки для тих, хто працює із травматичною історією.
Дякуємо усім учасникам та учасницям, лекторам та лекторкам, тренерам та тренеркам за плідну роботу і чудову атмосферу. 

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • З Днем Вчителя!

  Шановні колеги та колежанки! Вітаємо з професійним святом! Команда УЦВІГ від щирого серця бажаємо Вам невичерпної енергії, натхнення, терпіння та здоров'я. Дякуємо, за Вашу невтомну працю, за Вашу відданість та міцний освітній фронт. Нехай робота дарує Вам тільки позитивні емоції та гарний настрій. А найголовніше якнайшвидшої перемоги і повернення до звичного життя 💙💛

  [Докладніше]
 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top