Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародна тренінгова програма Інституту візуальної історії та освіти фонду Шоа 2012

НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ВІДЕОСВІДЧЕННЯ У ХХI СТОРІЧЧІ
Міжнародна тренінгова програма Інституту візуальної історії та освіти фонду Шоа 2012 
 

Оголошення для зацікавлених учасників
Інститут візуальної історії та освіти фонду Шоа запрошує вчителів історії та суспільних дисциплін шкіл і викладачів Інститутів післядипломної освіти України взяти участь у річній навчальній програмі. Програма присвячена темам упереджень, нетолерантності та дискримінації. Метою програми є розробка системного підходу до використання відеосвідчень в освіті. Використання відеосвідчень дає можливість викладачам різних дисциплін оволодіти освітніми технологіями ХХI сторіччя, включаючи інформаційні, медіа та цифрові технології. 
Програма складатиметься з тижневого експертного курсу в Центрі візуальної історії Малах у м.Прага та самостійної роботи випускників курсу над розробками та впровадженням на всеукраїнському рівні освітніх проектів з використанням відеосвідчень. Протягом тижневого курсу педагоги працюватимуть з архівом відеосвідчень жертв Голокосту та інших свідків, що розповіли про наслідки упереджень, ненависті та насильства. На основі відібраних матеріалів випускники курсу розроблять власні уроки чи заняття, які допомагатимуть молоді осмислювати власні дії та життєву позицію , а відтак, стати більш відповідальними громадянами. Освітні розробки повинні відповідати державному стандарту з історії та громадянської освіти в Україні та пілотуватимуться випускниками програми у навчальних закладах, інститутах післядипломної освіти та методичних об'єднаннях. 
З кожним випускником буде укладено контракт на розробку та реалізацію власного проекту. Учасники зможуть обмінятися досвідом з колегами з України та інших країн. 
Учасники зможуть: 
- Дізнатись про історію та освітні проекти Інституту візуальної історії та освіти, методику запису відеосвідчень з тими, хто пережив інші геноциди, 
- Отримати навички з пошуку та відбору матеріалів з Архіву візуальної історії та навчитися методики їх використання,
- Поглибити своє розуміння міжнародних, регіональних і локальних історичних контекстів і конструктів ХХ сторіччя,
- Ознайомитись з теорією соціального конструктивізму, методологією і практикою освітнього використання відеосвідчень, 
- Навчитись основам відеомонтажу,
- Розробити власний мультимедійний проект на основі відеосвідчень Інституту та впровадити його у навчальних закладах, інститутах післядипломної освіти та методичних об'єднаннях. 
- Співпрацювати з іншими освітянами, що впроваджують громадянську освіту,
- Стати представниками свого регіону та брати участь у регіональних, всеукраїнських і міжнародних освітніх ініціативах.
Дати курсу: 18 - 24 серпня 2012 року
Організатори оплачують переліт Київ-Прага-Київ, проживання та харчування. Витрати на дорогу до м. Києва та обов'язкова медична страховка - за рахунок учасників.
Освітній курс у Празі є складовою міжнародної тренінгової програми Інституту візуальної історії та освіти фонду Шоа. Програма включає наступні етапи:
1. Навчальна підготовка в рамках тижневого експертного курсу у Центрі візуальної історії Малах у м.Прага.
2. Самостійна робота випускників курсу над розробками з використанням відеосвідчень. З кожним випускником буде укладено контракт на розробку та реалізацію власного проекту.
2. Впровадження випускниками своїх проектів у регіонах і на всеукраїнському рівні.
Претенденти на участь у Міжнародній тренінговій програмі Інституту мають бути готові брати активну участь у всіх етапах навчального курсу - тижневому експертному курсі та дистанційній сесії. Участь зареєстрованих учасників у всіх навчальних заняттях та виконання завдань в дистанційному режимі є обов'язковою умовою. 
Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору. 
Хто може подаватися:
- Вчителі історії та суспільних дисциплін загальноосвітніх навчальних закладів, які викладають спецкурси чи мають факультативи з громадянської освіти та прав людини, чи(або) викладають спецкурс з історії Голокосту;
- Методисти з історії та суспільних дисциплін інститутів післядипломної освіти, які викладають спецкурси з громадянської освіти та прав людини, чи(або) спецкурс з історії Голокосту;
- Викладачі історії та суспільних дисциплін педагогічних і гуманітарних ВУЗів, які викладають спецкурси з громадянської освіти та прав людини, чи(або) спецкурс з історії Голокосту;
- Досвід розробки та публікації освітніх матеріалів вітатиметься;
- Можуть відвідати всі заняття курсу та готові працювати над власним освітнім проектом з використанням відеосвідчень,
- Користуються комп'ютером на рівні досвідченого користувача,
- Мають діючий закордонний паспорт.
Додаткові пріоритети:
- Базове володіння англійською (читання та розуміння тексту),
- Участь у програмі "Назустріч пам'яті" в якості місцевого тренера,
- Участь у програмі "Школа - територія прав людини".
Аплікаційний процес
1. Будь-ласка, заповніть он-лайн анкету на веб-сайті
http://dornsife.usc.edu/vhi/education/international/mtw2012/ukrainian/apply 
2. Перегляньте відеосвідчення Володимира Митюка з нашого вебсайту 
http://dornsife.usc.edu/vhi/ukrainian/testimonies/ 
3. та визначіть, які аспекти громадських компетентностей можуть бути обговорені в класі, використовуючи це відеосвідчення. Напишіть ессе та додайте його до вашої анкети до 5 квітня 2012 року
За наявності апробованих чи опублікованих методичних розробок з історії чи громадянської освіти, що базуються на історії Голокосту, прохання додати їх до Вашої анкети.

УВАГА: БУДЬ-ЛАСКА СПОЧАТКУ ПІДГОТУЙТЕ ЕССЕ ТА ТІ РОЗРОБКИ, ЯКІ ВИ ХОЧЕТЕ ДОДАТИ, І ПОТІМ ЗАПОВНЮЙТЕ ОНЛАЙН-АНКЕТУ.

Кінцева дата прийому заявок: 5 квітня 2012 року 

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top