Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Встановлення перших «каменів спотикання» в Києві Проєкт "Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва»

insidethegatesПротягом 30 вересня-8 жовтня 2021 року з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру  Український центр вивчення історії Голокосту разом з партнерами відкрив перших 10 «каменів спотикання» для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. Камені були відкриті киянам, євреям і неєвреям, тим хто був вбитий нацистськими окупантами, тим хто врятувався і тим, хто рятував.

Проєкт став можливим завдяки підтримки Посольства Німеччини в Україні, КМДА а головне – командам учасників, що досліджували біографії. Це вчителі, учні, студенти навчальних закладів України, що зголосилися працювати в проєкті.

Запис прес-конференції

Відкриття каменю спотикання Людмилі Ткач, 30 вересня 2021р.

Відкриття каменю спотикання Діні Левіної, 1 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Василю Михайловському, 4 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Яківу Винокуру, 4 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання о. Олександру Вишнякову, 4 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Рахіль Козирі, 5 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Іді Цейтлін, 5 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Раїсі Майстренко, 5 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Діні Пронічевій, 7 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Георгію Бріфу, 8 жовтня 2021 р.

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top