Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Підсумковий семінар в проекті "Захистимо пам'ять" 2019 року

Зібравшись в Києві учасники проекту мали змогу проаналізувати події, які відбулися – дослідницьку, пошукову роботу з учнями, організаційну роботу в місцевій громаді, співпрацю з місцевою владою, проведення церемоній відкриття меморіалів та інших заходів, пов’язаних з увічненням пам’яті про загиблих співгромадян. Колеги розмірковували про подальші перспективи проекту, ділилися ідеями проведення громадських заходів, розповідали про події, які відбулися в проекті на місцевому рівні. До плану семінару традиційно включалися різні види діяльності. Лекція Анатолія Подольського «Сучасні дискусії істориків з проблем дослідження Голокосту в Україні» переросла в цікаву групову роботу і обговорення питань унікальності чи універсальності Голокосту, переваг і недоліків усної історії, проблем існування в Україні історіографічної школи дослідження історії Голокостую. Метою практикумів, які проводили координатори проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна, було зібрати думки про успіхи і недоліки роботи, поради новачкам, найбільш яскраві враження, а головне, як вплинув проект на самих учасників, як вони змогли вплинути на інших людей, пов’язаних з меморіалізацією означених місць, яким буде зворотний вплив і подальший розвиток меморіальної діяльності вчителів, учнів, місцевої громади та влади. В програмі семінару були також перегляд фільмів, відвідання музею Шолом Алейхема та заняття про єврейське мистецтво, особливості єврейської символіки та мотивів, яке провела директорка музею Ірина Клімова. Підводячи підсумки учасники зазначили, що проект змінив свідомість їх самих та їхніх учнів, ставлення до теми Голокосту з боку місцевих мешканців і місцевої влади. Безумовно проект став подією, яка ламала кригу мовчання і несприйняття трагедії, яку не помічали і намагалися замовчувати десятки років.

Текст і фото: Ольга Педан-Слєпухіна

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top