Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні в Луцьку

Як завжди, під час семінару учасники слухали лекції про особливості історії Голокосту у загальноєвропейському контексті (Анатолій Подольський), концепцію викладання історії Голокосту в Міжнародній школі вивчення і викладання історії Голокосту при Яд Вашем (Ноа Сіґал), про українсько-єврейські взаємини у міжвоєнний період (Анатолій Подольський, Надія Уфімцева), про особливості окупаційної пропаганди на теренах України (Михайло Тяглий), Ставлення неєврейського населення до окупаційного режиму та його злочинів. Місцеві допоміжні служби і Голокост (Андрій Усач), про жіночі історії Голокосту та геноциду (Надія Уфімцева), про Волинська трагедія в контексті масового насилля у період Другої світової війни (Оксана Каліщук), про порівняння злочинів нацизму та сталінізму. Злочини проти людяності та проти пам’яті (Андрій Козицький). Важливими були практикуми та майстер-класи з дослідження усної історії (Наталя Отріщенко), роботи зі щоденниками та інтерактивним ресурсом "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії" (Віталій Бобров, Ольга Лімонова). Важливою частиною програми стали обмін досвідом викладання історії Голокосту в школі та інших аудиторіях. Під час навчальних візитів учасники школи відвідали місце пам'яті в с. Острожці та в Луцьку. В міській бібліотеці відбувся і практикум виставкою за участі її автора Івана Кульнєва «Советский эксперимент. Выставка к столетию Октябрьской революции и восьмидесятилетию «Большого террора» в СССР в коллажах». А під час завершального дня учасники, організатори та запрошені лектори долучились до дискусії про місце пам’яті про Голокост в сьогоднішній Україні. По завершенню всі учасники отримали сертифікати, книги з історії Голокосту та методичні посібники. Організаторами Літнього семінару-школи є Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та посольства Держави Ізраїль в Україні.

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

    25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

    [Докладніше]
  • Новини виставки (Не)дитячі історії

    Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

    [Докладніше]
  • Острожець: життя та загибель єврейської громади

    Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

    [Докладніше]
  • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

    17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

    [Докладніше]
  • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

    Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top