Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Співробітництво з німецькими громадськими і освітянськими організаціями

 

Український центр вивчення історії Голокосту після успішного проведення в лютому 2007 року в Києві наукового Круглого столу з проблем осмислення спадщини Другої світової війни – «Вчимося історії» за підтримки та в співробітництві з німецьким культурним центром Гете – Інститут ( www.goethe.de/ukraine ) та вже добре відомим на теренах України Фондом Фрідріха Еберта www.fesukraine.kiev.ua ) продовжує активно співпрацювати з цими інституціями, передовсім в царині освітянської діяльності.

26 березня 2007 року в Києві Фонд Фрідріха Еберта провів Круглий стіл «Громадянське суспільство в Україні, Білорусі і Німеччині: крізь кооперацію до розвитку партнерства» Цей круглий стіл є підготовчим до міжнародної конференції з такою ж назвою, що відбудеться в Києві 1 -2 жовтня 2007 року. До підготовки концепції секції «Освіта» на цій конференції був запрошений також поряд з іншими організаціями і Український центр вивчення історії Голокосту. Можливо ця секція буде включати в себе дискусію з приводу аналізу сучасних право радикальних рухів, що сповідують міжетнічну інтолерантність і ксенофобію, шляхи спротиву цьому рухові та обговорення уроків історії Голокосту в сучасному українському соціумі. Також Центр в співпраці з Гете-Інститут та Фондом Фрідріха Еберта планує восени ц.р. провести окремий круглий стіл з цієї проблематики для науковців з залученням українських, німецьких, білоруських та російських фахівців.

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top