Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Новий номер журналу Фонду “Ткума”

В цьому році в Центральному Українському Фонді історії Голокосту “Ткума” (Дніпропетровськ, видавництво “Пороги”) вийшов третій номер журналу “Проблеми історії Голокосту”.Відповідальний редактор М.Тяглий. Треба віддати належне журналу рівень якого зростає від номеру до номера. В цьому ми бачимо цілковито наукове поділення на розділи “Дослідження”, де бачимо цікаві роздуми Й.Петровського-Штерна (США) “Мертвые евреи»: заметки о приемлимом прошлом»; розділ “Документальні джерела”, де вміщено цікавий документ-свідчення Ф.Фрідмана, що його коментує Ж.Ковба (Київ); “Рецензії” де представлено добрих авторів І.Альтмана (Москва), Е.Малахову (Київ), К.Фефермана (Єрусалим). Стаття Ш.Редлиха (Беєр-Шева, Ізраїль) “Моральные принципы в повседневной деятельности: митрополит Андрей Шептицкий и евреи в период Холокоста и Второй мировой войны» висвітлює діяльність А.Шептицького в дуже привабливому світлі. Дослідження З.Каспарса та Д.Олехновича (Латвія) “Роль антисемитской карикатуры в пропаганде в оккупированной нацистами Латвии (газета «Tevija», 1941-45 гг.)», цікаво перегукується із дослідженням І.Щупака (Дніпропетровськ) “Нацистська антисемітська пропаганда серед місцевого населення України”. Єдине, із чим би я не погодився, то це із означенням євреїв (що походить від назви статті) як не місцевих мешканців України. Також дуже цікавою є робота О.Романко (Сімферополь) “Русское освободительное движение и “еврейский вопрос” в годы Второй мировой войны», та праця О.Суровцева (Чернівці) “Процес депортації єврейського населення Північної Буковини 1941-1942 років як складова анти єврейської політики румунської окупаційної влади”, хоча в контексті Буковини тих років, важко означити хто був окупантом тієї місцевості – Радянський Союз, чи Румунія.

Треба додати, що статті писані англійською мовою, подано в перекладі М.Тяглого.

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top