Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Голокост на теренах України: локальний (мікроісторичний), комеморативний та освітній виміри» Міжнародний науково-педагогічний семінар до 80-х роковин трагедії Дробицького Яру

insidethegates13-14 грудня у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбудеться міжнародний науково-педагогічний семінар «Голокост на теренах України: локальний (мікроісторичний), комеморативний та освітній виміри». Захід проводиться в межах німецько-українського освітнього проєкту «80 Років трагедії у Бабиному Яру: електронний меморіал для України», який стартував навесні 2021 року і має на меті сприяти збереженню пам’яті про Голокост у колективній свідомості українського суспільства шляхом підготовки спеціальних видань, проведення пам’ятних заходів, створення тематичного онлайн ресурсу тощо.

Форум у Харкові є одним із кульмінаційних заходів «Хвилі Пам’яті», присвяченої 80-м роковинам початку Голокосту на теренах України», що розпочалася у липні 2021 р. у Чернівцях. Протягом року були проведені заходи у Кам’янці-Подільському, Вінниці, Житомирі та Києві. Семінар у Харкові так само присвячено 80-м роковинам масових розстрілів єврейського населення, що розпочалися в грудні 1941 р. у Дробицькому Яру.

У семінарі візьмуть участь відомі в Україні та за її межами дослідники Голокосту, фахівці з комеморації, музейники, представники формальної і неформальної освіти. Захід спрямовано на висвітлення локальних особливостей геноциду євреїв на українських теренах у роки Другої світової війни, відверте і професійне обговорення проблем сучасної політики пам’яті в Україні, презентацію новітніх дидактичних напрацювань та концепцій музеєфікації локальних наративів.

Основною цільовою групою форуму є вчителі Харківщини. Отримані під час семінару нові знання, навички і досвід, мають стати їм у нагоді в процесі формування відповідних знань у школярів та пояснення їм уроків Голокосту – найбільшого з відомих в історії злочинів проти людяності.

Разом із Каразінським університетом співорганізаторами заходу та партнерами проєкту, ініційованого Єврейською громадою м. Дюссельдорф та фінансово підтриманого Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини, є також Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ), який в межах семінару представить власну тематичну виставку «(Не)дитячі історії», а також Центр дослідження історії та культури східноєвропейського єврейства і Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини.

Очікується, що в церемонії відкриття семінару, яка розпочнеться о 10:00 13 грудня в аудиторії 2-49 Головного корпусу ХНУ ім. В.Н. Каразіна, візьмуть участь Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анка Фельдгузен,  а також Голова представництва «Натив» у Харкові, другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні пан Марк Ґольдман.

Програма семінару

Останні Новини

Дивитися всі

Top