Презентація видань Центру на Х Книжковому Арсеналі
25 червня 2021 року на Х Книжковому Арсеналі у Києві вперше за свою історію Український центр вивчення історії Голокосту буде презентувати свої видання: наукову, педагогічну літературу, спогади.
Про подію https://www.facebook.com/events/345313887207279?ref=newsfeed
На сайті Книжкового Арсеналу https://book.artarsenal.in.ua/participants-2021/ukrayinskyj-tsentr-vyvchennya-istoriyi-golokostu/?fbclid=IwAR3cLXawNbDo5k-Q1bFBRstG5FU0B2IlmWQPB82uS-Ch6kSV094inZWZc98
Впродовж майже двох десятиліть Український центр вивчення історії Голокосту бореться за право загиблих та скривджених бути гідно вшанованими, за право живих пам'ятати, проти проявів антисемітизму та ксенофобії, проти спотворення історії, за меморіалізацію на високому рівні. Цей процес знайшов своє втілення в науковій діяльності, освітніх проєктах та видавничій справі. Саме зі сторінок наших видань ми ділимося найсучаснішими досягненнями в царині студій з історії Голокосту та інших геноцидів ХХ століття.
Навіщо нам це потрібно? Працюючи з документами та спогадами очевидців, досліджуючи артефакти та викладаючи цю тему, ми переживаємо історію, "приміряємо" її на себе, моделюємо ситуації та варіації поведінки в умовах екстреми. Зрештою, так ми можемо краще зрозуміти самих себе ...
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
До 82-річниці трагедії Бабиного Яру. Освітні матеріали
Загибель невинних людей завжди залишає глибокий слід в історії. 29-30 вересня – це дні, коли Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ці дні нам нагадують про те, як важливо пам'ятати минуле. Пам'ять про Бабин Яр нагадує нам, що важливо стримувати світ від занурення у темряву ненависті та жорстокості. Збереження світу та співжиття, поваги до прав людини та різноманітності – це завдання, якому ми повинні приділити особливу увагу, прагнучи запобігти подібним трагедіям у майбутньому.
[Докладніше] -
Про війну. Проєкт інтерв'ю із українськими вчителями
Із моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту весь час підтримував і продовжує підтримувати наших колег освітян з різних куточків України. І наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій. Із вересня 2022 року ми розпочали записувати інтерв'ю із українськими вчителями та викладачами університетів, випускниками програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).
[Докладніше] -
«Хроніки оборони Києва»
Істориком і етнополітологом Віталієм Нахмановичем за фінансової підтримки Музею історії Києва, створено сайт «Хроніки оборони Києва» із щоденною хронологією битви за Київ від 24 лютого до 10 квітня 2022 року.
[Докладніше] -
Програма підтримки бібліотек успішно завершена
Ми раді повідомити, що успішно завершили програму підтримки бібліотек країни всіх рівнів. Програма тривала понад два місяці. За цей час 340 бібліотек країни отримали видання Українського центру вивчення історії Голокосту! А це означає, що більше людей мають доступ до цінної інформації, знань та розвитку. Книги є одним із головних інструментів для збереження та передачі подій минулого.
[Докладніше] -
Як навчити пам’ятати? Дискусія істориків на Українському радіо
Пропонуємо Вашій увазі дискусію Анатолія Подольського на програмі Українського радіо "Сьогодні. Вдень" разом з військовим істориком Василем Павловим.
Розмова присвячена проблемам і викликам викладання історії під час сучасної війни. Як протистояти російській пропаганді проти нас? Чому міфи шкідливі? Як навчити пам’ятати? Як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення і минулого була "живою"?
[Докладніше]