Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Yad Vashem Studies. - 2011. - Vol. 39. - No. 1. - 323 р.

insidethegates Завдяки угоді, що її було укладено між бібліотечним відділом Меморіалу "Яд Вашем" та Українським центром вивчення історії Голокосту, бібліотека Центру поповнюється новими академічними виданнями "Яд Вашем". Вийшло друком нове число наукового часопису "Яд Вашем Стадіз". Цій номер присвячено пам'яті видатного бельгійського історика, дослідника Голокосту Максіма Стайнберга (1936-2010). Пропонуємо читачеві перелік статей з нового випуску. 
- Крістоф Кройцмюллер, Інго Луз, Бенно Ніцель. Нацистські переслідування та стратегії виживання: єврейській бізнес у Берлині, Франкфурті-на-Майні та Бреслау (1933-1942) 
- Артур Шіндлер. "Прийшов час вирішити остаточно проблему еміграції": Леон Шонкер та його план єврейської еміграції з дистрикту Катовіце. 
- Авігу Ронен, Хадас Агмон, Азаф Данцігер. Колаборант чи потенційний рятівник? Процес Баренблата та образ члена юденрата у 1960-х роках в Ізраїлі. 
- Кобі Кабалек. Комеморація напередодні комеморації: "Яд Вашем" та Праведники народів світу (1945-1963). 
- Ульріх Фріссе. "З точки зору спостерігачів": газета "Торонто Дейлі Стар" та як вона висвітлювала в Канаді переслідування євреїв та події Голокосту (1933-1945). 
- Хава Ешколі Вагман. План "Аляска": ініціативи євреїв врятувати біженців з нацистської Німеччини. 

 

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top