Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Україна модерна. - 2009. - № 4 (15).

insidethegates Як зазначено у передмові, цей том нової "України Модерної" особливий. У ньому співіснують наукові розвідки й есеїстичні роздуми. Чимала частина матеріалів - це тексти доповідей, виголошених на міжнародній науковій конференції "Геополітика, примирення та пам'ять", що відбулася 5-6 грудня 2008 р. в Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Співорганізаторами конференції були Посольство Республіки Польща та Посольство Франції в Україні, які також фінансували переклади статтей до цього тому. Пропонуючи до уваги публікації польських і французьких науковців, ішлося, зокрема, про ширше представлення українській аудиторії різних способів і стилів писання про пам'ять у сучасній інтелектуальній атмосфері. 
Проблему стилю вдалося загострити у книжковому форумі, де кілька критиків обговорюють провокативну книжку американського історика Омера Бартова про стан єврейських пам'яток у сучасній Галичині, а також у новій рубриці, яка відтепер стане реґулярною, під назвою "Небезстороння думка". За задумом редакції, в цій рубриці містяться статті найвідоміших сучасних інтелектуалів, що пропонують новаторські підходи до різних методологічних проблем. Піонером цієї рубрики став текст нідерландського теоретика історіографії Франкліна Анкерсміта "Постмодерністська "приватизація" минулого".

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top