Проект "Захистимо пам'ять": підсумковий семінар у Києві
З 21-23 грудня 2018 року в Києві пройшов Підсумковий навчально-методичний семінар для учнів та вчителів Житомирської та Вінницької областей за проектом "Захистимо пам'ять".
Три дні пройшли за цікавою та насиченою програмою. І учні, і вчителі на своїх заняттях обговорювали питання історії євреїв України та питання формування традицій вшанування пам'яті про Голокост, під час майстер-класу від Наталі Отріщенко навчались особливостям роботи зі свідками та роботи з усною історією.
В рамках семінару учасники відвідали терени Бабиного Яру, де екскурсію проводила Ольга Лімонова, та вшанували пам'ять загиблих.
Важивою складовою семінару були презентації власних досліджень з історії Голокосту та проектів меморіалізації місць пам'яті в Житомирській та Вінницькій областях. Учні та вчителі розповідали про свої відкриття, ділились враженнями від виконання проекту, реакції оточуючих на свою роботу та планами на майбутнє.
Проект [Erinnerung bewahren - Захистимо пам’ять ]в Україні розпочався з 2010 року і має на меті заохочення вчителів та учнів до самостійного вивчення місцевої історії та залучення їх до роботи над новими місцями пам’яті. У рамках проекту вчителі разом з учнями готують власні проекти, що стосуються історії їх громад. Цього року проект продовжив роботу у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей.
[Фотогалерея]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України»
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відбувся ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
Повномасштабна російська збройна агресія не змогла завадити українській науковій і освітянській спільноті зібратися на традиційному щорічному заході, який відкриває зазвичай кожен рік Українського центру вивчення історії Голокосту -
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
[Докладніше] -
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше]