Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні
З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).
Нашою метою є зафіксувати особисті свідчення про пережиті події від 24 лютого 2022: як для українських освітян почалась війна, як вони почувались, які інструкції як вчителі вони отримали і чи отримали, які дилеми вони мусили вирішувати, як співвідносилось їхнє особисте та професійне, які події (евакуація, переховування, проходження фільтрації, окупація тощо) вони пережили. А також яким чином сучасний пережитий досвід освітян та їхніх учнів неминуче вплинув на вивчення та сприйняття деяких тем з історії, деяких творів літератури, особливо тих, що стосуються Другої світової війни, чи війни і геноцидів загалом.
Наразі ми записали 7 інтерв'ю про різний досвід: від проживання в тилу до затримання загарбниками та проходженням допитів. Важливою умовою проєкту є збереження анонімності наших оповідачів та оповідачок з міркувань поваги до їхнього особистого життя та безпеки. Також, насамперед через безпекові питання, ми не збираємо інтерв'ю у тих колег, хто зараз проживає на тимчасово окупованих територіях. Матеріали проєкту поки що недоступні для дослідників, але з часом ми напрацюємо політику їхнього використання.
Ми щиро вдячні усім нашим оповідачам та оповідачкам за їхні історії та мужність ділитись пережитим і продовжуємо наш проєкт.
Фото: зі сторінки Головнокомандувача ЗС України
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України»
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відбувся ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
Повномасштабна російська збройна агресія не змогла завадити українській науковій і освітянській спільноті зібратися на традиційному щорічному заході, який відкриває зазвичай кожен рік Українського центру вивчення історії Голокосту -
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2022 рік
[Докладніше] -
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше]