Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ЗВЕРНЕННЯ УЦВІГ ДО КОЛЕГ «МИ ПЕРЕМОЖЕМО ВОРОГА. МИ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ!»

insidethegatesШановні друзі та подруги, колеги та коліжанки,

вже більше трьох тижнів ми усі знаходимося в нових страшних реаліях повномасштабної війни проти України з боку країни-агресора рф. Нам усім болить. Комусь фізично, усім - морально. В нас збираються історії - свої, родинні, знайомих - які варто записувати й розказувати.

Назви міст, містечок, сіл, які наразі найбільше потерпають від обстрілів, руйнувань, наслідків тимчасової окупації - це передусім імена конкретних людей, з якими ми мали й надалі матимемо честь бачитися, працювати, спілкуватися. Ця війна показала також, що немає далеких родичів, знайомих і друзів. Ми всі дуже близькі один одному, готові допомагати в міру своїх сил та можливостей.

Наша команда дякує усім, хто ці дні писав та дзвонив. Комусь писали й дзвонили також ми. Ми хочемо бути близькими до вас усіх та спробувати допомагати усім так, як можемо. Вислухати усіх, хто потребує розмови. Створити майданчики для обговорення нагальних тем та просто заради того, щоб бачитися знову та відчувати підтримку один одного.

Наступні дні ми будемо повідомляти про наші плани та пропозиції. Заохочуємо також Вас писати нам власні ідеї, чим ми могли би бути корисні, як могли би організувати взаємопідтримку нашої великої громади з тисяч людей різного віку та професій з усієї країни та поза її меж.

Український центр вивчення історії Голокосту поступово налагоджує свою наукову, освітню, просвітницьку діяльність.

Попри загрози й безсилу лють ворога, хочемо й мусимо бути разом, думати разом про теперішнє, минуле та майбутнє. Ми переможемо ворога . Ми на своїй землі! Слава Україні!

 

Останні Новини

 • Нове видання: Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року

  Ми нарешті готові поділитися з Вами результатами зустрічей робочої групи «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року». Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням перших рекомендацій для вчителів, які вже навчають про історію Голокосту і потребують порад, як змінити свою освітню діяльність у зв’язку з російською агресією проти України. Наразі текст впорядковано й підготовлено для широкого кола професійних читачів.

  [Докладніше]
 • «Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».

  З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру

  [Докладніше]
 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.

  Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової

  [Докладніше]
 • Мемуари Джека Глотцера з Рогатина

  Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).

  [Докладніше]
 • Вебінар «Бабин Яр та російська війна проти України»

  Як зміняться пріоритети історичної пам’яті українців після завершення російсько-української війни? Чи може відбутися переосмислення Голодомору, радянських репресій, Другої світової, Голокосту, Майдану? Яке місце може зайняти сучасна війна серед подій новітньої української історії? Ці питання вже зараз турбують багатьох інтелектуалів, викладачів шкіл та вузів, є предметом дискусій в медіа та наукових форумах. 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top