Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

5-26 липня 2021 року відбувся щорічний семінар-школа "Історія Голокосту: вивчення, викладання, пам`ять

insidethegates26 липня закінчилися заняття щорічного літнього семінару-школи «Історія Голокосту: вивчення, викладання, пам`ять», що відбувався за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України) та у співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим).

Цьогорічний семінар присвячено 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Ця тема посіла значне місце у програмі семінару: учасники мали змогу подискутувати про питання пам`яті та меморіалізації простору Бабиного Яру, а також порівняти із своїми місцевими проблемами і труднощами у вшануванні пам`яті жертв Голокосту (адже, 80-ті роковини трагедій відзначаються майже по всій території України).

Онлайн-формат заходу спонукав команду УЦВІГ до новаторського підходу у формуванні програми. Таким чином, більшість занять цьогорічної школи стали інтегрованими, поєднуючи різні аспекти вивчення історії Голокосту і обов`язкову педагогічну складову. Такий підхід, на наш погляд, надасть нашим учасникам більше можливостей для практичного застосування набутих знань і навичок.

Дружня атмосфера, індивідуальний підхід, високий професіоналізм – ось характерні риси щорічного семінару-школи. Пишаємося, що, попри другий рік вимушеного онлайн-спілкування, нам вдається втілити навчальні плани і підтримувати високий рівень проведення семінару.

Ми дуже вдячні всім лекторам і тренерам, які зробили можливою цікаву і плідну роботу! Ми також вдячні нашим шановним учасникам за активність, професіоналізм, інтерес до теми і бажання передавати свої знання учням і колегам!

Бажаємо всім наснаги і міцного здоров`я! 

Команда УЦВІГ

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top