Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Конференція у Донецьку

В Донецьку Всеукраїнська громадська організація “Українське реєстрове козацтво”, Федерація єврейських общин України, Головний рабинат України, Донецький державний інститут штучного інтелекту, Асоціація національно-культурних об’єднань України у ІПШІ “Наука і освіта” видали матеріали Першої міжнародної науково-практичної конференції “Толерантність і духовність в українському суспільстві та сучасне осмислення проблем антисемітизму і ксенофобії”, яка пройшла у грудні минулого року.
Книга являє собою збірник доволі різноманітних виступів і доповідей. Вона так само пересипана різноманітними гучними назвами й магістрами із президентами. Більшість з них – головні, або принаймні професори. В той же час, на наш погляд в чому повинна полягати “практичність” подібної конференції незрозуміло. 
Серед цікавих і принаймні логічних доповідей, нам хотілось би приділити увагу В.Лихачову “Антисемитизм в Украине (2004-2005)”, Й.Зісельсу “Антисемитские” заметки, или новые песни о старом» , М.Чернишової “Проблема толерантности и интолерантности в современном обществе”, Т.Мошовського “Ксенофобія і толерантність: релігійний чинник дихотомії”, С.Стасенко “Проблема ксенофобии в теории постмодерна”. Необхідно відзначити участь у конференції відомого в минулому дисидента – А.Вудки “Украинские и еврейские национальные движения 60-7-х гг. ХХ ст. и современность». 
Не можемо стриматися аби не додати – було б більш корисним, на наш погляд, аби більшість тих об’єднань й інституцій займалися розвитком дійсного інтелекту, а не “штучного”.

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top