Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Захистимо пам'ять»: заходи проекту у 2014 році

Проект «Захистимо пам'ять: захист та меморіалізація місць масових поховань євреїв України часів Другої світової війни» почався на території нашої країни кілька років тому і успішно продовжується у 2014 році. За сприяння та фінансування МЗС Німеччини розвивається і освітня частина проекту. Цього року ми раді вітати нових вчителів та учнів Волинської, Львівської та Рівненської областей, які вирішили долучитися до проекту, а також знову бачити наших колег, які працювали в освітній програмі проекту у 2013. 
Наприкінці серпня відбувся установчий семінар програми цього року, під час якого вчителі мали можливість більше дізнатися про історію Голокосту в Україні та Європі, ознайомитися з новими здобутками дослідницької частини проекту, обмінятися досвідом з колегами та побачити проекти учасників минулого року. Проте, найбільш емоційною складовою семінару стала можливість відвідати місця пам’яті у селах Прохід, Бахів та Кислин Волинської області, Острожці Рівненської області та у Раві-Руській Львівської області. Попри те, що облаштування місць пам’яті ще далеке до завершення, можливість побачити їх, почути голоси свідків та дізнатися історію загибелі місцевих євреїв безпосередньо на місці убивства, вшанувати пам'ять загиблих співвітчизників-євреїв справила на учасників семінару неабияке враження. 
Після семінару учасники змогли визначитися зі своїми проектами, які надалі виконуватимуть разом із учнями, досліджуючи місцеву історію, історію місцевих євреїв, їх життя і загибелі, захищаючи пам'ять про багатокультурну спадщину своєї батьківщини. Минулого року учасники – вчителі та учні – створили надзвичайні брошури, виставки, шкільні куточки, фільми, карти та інші результати. Судячи з заявок, цей рік обіцяє бути ще цікавішим і пліднішим. Це підтвердили і учні, які зібралися на учнівську зустріч в Києві на початку листопада. 
На черзі ще один практичний семінар для вчителів у Львові та прикінцева зустріч-презентація результатів роботи учнівських і вчительських робочих груп у Києві наприкінці року. 

[Фотогалерея семінар у Луцьку-Львові 24-28 серпня, 2014]

[Фотогалерея семінар у Львові 28-30 листопада, 2014]

[Фотогалерея семінар у Львові 20-22 грудня, 2014]

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top