Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Восьмий щорічний семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі»

Український центр вивчення історії Голокосту (Київ) у співпраці з Центром «Театр Брама Гродська» (Люблін) та за участі Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) і за підтримки Американського єврейського комітету та Конференції з матеріальних претензій євреїв до Німеччини проводять 3-8 жовтня 2015 року Восьмий щорічний освітньо-методичний семінар для викладачів історії та гуманітарних дисциплін "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі". Семінар складатиметься з лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на теренах Західної України та Польщі. 
Проблематика семінару – історія і культура польського та західноукраїнського єврейства напередодні та під час Другої світової війни. Перший день семінару відбудеться у Львові, в Центрі міської історії та буде присвячений вивченню історичної спадщини єврейської громади Західної України та культурі пам’яті про Голокост у СРСР та сучасній Україні; також учасникам семінару будуть представлені проекти та ресурси Центру міської історії з юдаїки. Семінар проходитиме у Львові, Варшаві та Любліні. Учасники відвідають Меморіали жертвам Голокосту на теренах Польщі – музеї та меморіальні комплекси на місцях колишніх нацистських таборів смерті Белжець, Майданек, а також нещодавно відкритий Музеї історії євреїв Польщі «Полін» у Варшаві, де дізнаються про його освітні програми. Учасники семінару також матимуть змогу обговорити питання історії Голокосту з науковцями і викладачами Польщі та збагатитися досвідом викладання Голокосту від польських колег-освітян. 

[Програма семінару]

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top