Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Праведники народів світу Білорусі

Цього (2004) року нашими білоруськими колегами було видано прекрасну книгу: “Праведники народів світу Білорусі”. Упорядниками цього непересічного в історіографії Голокосту видання стали Інна Герасимова та Аркадій Шульман. Видавництво здійснено за допомоги Міжнародного центру культурних зв’язків Ізраїль-Білорусь, Музею Яд Вашем, Посольства Республіки Білорусь в державі Ізраїль та Союзу білоруських єврейських суспільних організацій та общин.
А тепер перейдемо до власне книги. Сьогодні слово “Голокост” та його значення вже не є секретом, як не є секретом і світлий подвиг людей, які вирішили протистояти безглуздому гітлерівському терору. Будучи неєвреями, вони безкорисно рятували нещасних, даючи євреям надію на життя, на спасіння; підтримуючи віру в людство як таке і в непереможний ідеал Людини. На сьогоднішній день визнано близько 20 000 Праведників, 500 з них є мешканцями Білорусі. Дане видання вміщає історії всіх цих людей, їх імена та прізвища; імена та прізвища врятованих, дати і місця рятування. Крім того, у книзі можна знайти досить великий фото архів, що містить у собі фотокартки героїв та врятованих, а також список білоруських Праведників народів світу у хронологічній послідовності станом на 1 січня 2004 року.
Ця книга є прекрасним виданням. Його метою є увічнення пам’яті про героїв серед майбутніх поколінь. Воно показує, що людина завжди може лишитися людиною, а також те, що людині завжди є що протиставити ненависті. Кожна історія спасіння – це успішне протистояння індивіда злу. І кожна історія варта низького уклону та вічної подяки.

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top