Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

insidethegatesЗапрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, приєднатися до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2021 року. XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» відбудеться 27 січня 2021 року у форматі онлайн-марафону.

Наші традиційні сесії, а також представлення видань та проєктів, можна буде дивитися онлайн. Головне, однак, що ми запрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, доєднатися до проведення круглого столу не лише як слухачів, але й як співдоповідачів у наших сесіях.
Вже багато років Ви вшановуєте цей та інші пам’ятні дні, займаєтеся разом зі своїми учнями дослідницькою, просвітницькою та меморіальною шаною жертвам Голокосту та Праведникам народів світу. Цього разу формат круглого столу дає можливість здійснити те, про що ми давно мріяли – дати усім Вам слово. Символічна тема цьогорічного відзначення – біографії та долі. Ми запрошуємо Вас записати і надіслати до 15.01.2021 коротке відео, розповідаючи про себе та про одну або кілька осіб, чиї історії або долі у час Голокосту або після нього Вас вразили. Це можуть бути ті, кому вдалося вижити, або не вдалося. Це можуть бути рятівники. Це можуть бути особи, завдяки яким зберіглася пам’ять про Голокост у Вашому населеному пункті. Важливо згадати конкретне ім’я або імена; особливо – пов’язані з Вашим домом. Відео можна записати від однієї особи або цілого класу чи школи. Кількість людей у відео не обмежена. Усі Ваші послання ми покажемо в прямому ефірі під час онлайн-марафону 27 січня 2021 року.

Технічні вимоги: максимальна тривалість відео – 3 хвилини. Формат файлу - 1920*1080, 25 кадрів, він же 1080р (це можна перевірити на Вашому телефоні чи відеокамері у налаштуваннях камери). Для запису обирайте місце без сторонніх шумів та ехо. Якщо Ви плануєте записати таке послання – маякніть нам у месенджері. Кінцева дата надсилання відео – 15.01.2021. Лист потрібно надіслати за адресою uhcenter@holocaust.kiev.ua  із позначкою «27 січня» у темі повідомлення. Долучайтеся, будь ласка, до пам’ятного дня та нашого Круглого столу!

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top