Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

60-річчю закінчення другої світової присвячується...

З 13-го по 15-е травня 2005 року Український центр вивчення історії Голокосту провів П’ятий міжнародний конкурс учнівських дослідницьких робіт “Уроки Голокосту – міжнаціональна толерантність”. Конкурс пройшов під егідою Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, програми “MATRA-CAP”. Урочисте відкриття конкурсу відбулося в актовому залі Інституту, де з вітальним словом виступили професор, доктор історичних наук Станіслав Кульчицький (Інститут історії НАН України), кандидат історичних наук Ілля Альтман (керівник Російського Фонду “Холокост”, Москва), історик з Інституту Яд-Вашем Анатолій Кардаш (Єрусалим, Ізраїль), радник Посольства держави Ізраїль в Україні пан Арье Гетер, а також гості, викладачі, учасники конкурсу.

Потім розпочався захист робіт учнями. Журі було представницьким як ніколи. Це дослідники і викладачі Світлана Кандеєва, Жанна Ковба, Ілля Медвинський, Михайло Тяглий, Артур Фредекінд, Тетяна Чайка, Юлія Смілянська, Галина Цимбал, Надія Єременко. Крім того, в роботі Журі приймав активну участь письменник та історик з Ізраїлю, Анатолій Кардаш. Під керівництвом директора Українського центру, кандидата історичних наук Анатолія Подольського були також проведені міні-семінари для вчителів із Дніпропетровська, Львова, Києва, Одеси, Ужгорода і Харкова. Потрібно відзначити і те, що серед конкурсантів були представники із Білорусі, доклади яких викликали неабияку зацікавленість. Програма була напруженою – окрім захисту робіт, були прочитані лекції Анатолієм Кардашом і Артуром Фредекіндом; Жанна Ковба провела заняття з учасниками конкурсу по методиці та методології роботи з джерелами; Ілля Медвинський (який, власне, є автором ідеї проведення учнівських конкурсів в Україні по історії Голокосту), провів зустріч із вчителями по проблемах, пов’язаних з оформленням шкільних дослідницьких робіт, а також пройшли круглі столи і дискусії щодо нагальних проблем українського суспільства, - питання колаборації, антисемітизму, опору. Не дивлячись на те, що учні були підготовлені цілком пристойно, не дивлячись на посилене лобіювання вчителями своїх вихованців (ми цілком можемо пожартувати на цю тему, в світлі сучасної боротьби України проти корупції), були визначені кращі роботи. Не виділяючи, як в спорті перші місця, потрібно відзначити відмінні роботи і захист – Султаніє Ібраїмової (м.Сімферополь), Настас Оксани (м.Чернівці), Катерини Павлинської (м.Київ), Миколи Прийми (м.Суми), Самсонова Анатолія (м.Радивилів), Кундрі Назара (м.Львів), Снігирь Оксани (м.Київ), Чех Валентини (м.Кривий Ріг), а також багатьох і багатьох інших (всіх неможливо перерахувати), кому було вручено книги по історії Голокосту. Крім того, у дітей є всі шанси відпочити в таборі “Шорашим”, а можливо і побувати на міжнародному семінарі в Бресті, де щороку 22 червня Російський Фонд “Холокост” проводить зустріч школярів і вчителів. Сподіваємося, що нова українська влада надасть підтримку подібним конкурсам і семінарам, які сприяють розширенню толерантності через розуміння проблем Голокосту.

Український центр вивчення історії Голокосту 
Анатолій Подольський,
Артур Фредекінд

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top