Освітній курс "Геноцид євреїв Європи" 2018: заключна зустріч
З 17 листопада 2018 року у Києві відбулася завершальна зустріч освітнього курсу для молодих науковців, присвяченого дослідженню та порівнянню культур пам'яті про тоталітарні режими України та Німеччини. Курс складався з кількох частин - триденного семінару у Києві наприкінці травня, дистанційного навчання та дослідження учасниками та учасницями особливостей культури пам'яті у різних регіонах України, підготовленого за фінансової та організаційної підтримки Будинку Ванзейської конференції відвідування Берліну та вивчення німецького досвіду пригадування нацизму у вересні та заключного етапу у Києві. Програма заходу була надзвичайно насиченою. Цього разу Центру вдалося залучити одразу двох чудових лекторок: директорку Мистецького арсеналу Olesya Ostrovska, яка говорила про досвід колективу Арсеналу в роботі зі складною історією ХХ століття, та Склокіна Ірина, що розповідала про офіційну та неофіційну пам'ять про Голокост у Радянському Союзі. Також випускники освітнього курсу попередніх років Nataliia Ivchyk, Tania Borodina та Hryhorii Starykov поділилися із учасниками, яким чином участь у курсі вплинула на їхній подальший науковий та професійний розвиток. Ми пишаємося тим, що організація NGO «CSMP «Mnemonics», яку представляє Наталя Івчик, ініціювала встановлення цього року у Рівному каменів спотикання на вшанування місцевих жертв Голокосту і саме наш курс надихнув співробітників "Мнемоніки" на здійснення такого заходу. На завершення учасники обговорили отриманий досвід і поділилися планами на майбутнє. Український центр вивчення історії Голокосту ще раз висловлює подяку всім колегам за активну участь, що зробила нашу зустріч такою продуктивною.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.