Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Науково-практична конференція «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»Український центр вивчення історії Голокосту Український інститут національної пам’яті Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України Міжнародний фонд «Відродження» 
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ГЕНОЦИД РОМІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ВИВЧЕННЯ, ВИКЛАДАННЯ, КОМЕМОРАЦІЯ»

Місце проведення: Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс (м. Київ, вул. Лаврська, 27. Кінозал)
Дата проведення: 4 жовтня 2016 р. Реєстрація учасників та преси з 9.00 до 10.00. Початок о 10.00 

У рамках вшанування в Україні 75-тих роковин трагедії Бабиного Яру Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» проводять 4 жовтня 2016 р. в Києві міжнародну науково- практичну конференцію «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація». Ця конференція є результатом співпраці урядових органів, державних академічних установ, громадських інституцій та міжнародних організацій у справі гідного вшанування пам’яті ромських жертв Бабиного Яру та багатьох інших ромських громад, які загинули під час війни. 
На теренах України ромські громади зазнали руйнівного винищення або загинули внаслідок жорстоких умов, несумісних із життям. Утім, упродовж багатьох десятиліть історія геноциду ромів залишалася забутою. 
Конференція має на меті розгляд історії геноциду ромського народу у кількох вимірах. Передусім, історико-дослідницький – під час конференції буде обговорений сучасний стан наукового дослідження історичних подій. Другим важливим виміром розгляду є просвітницький, адже історія геноциду ромів, яка демонструє, до чого призводять піднесені на рівень державної політики хибні уявлення та стереотипи щодо окремого народу, в освітній площині є потужним матеріалом для протистояння ксенофобії та виховання молодих громадян на засадах поваги до іншого. Іще одним важливим виміром є питання пам’яті спільноти та суспільства: якою мірою сучасне становище ромського населення країни обумовлене травматичним досвідом воєнних часів та як нині роми сприймають трагічне минуле, та чи сприяє історична політика держави усвідомленню суспільством уроків геноциду? 
Робота конференції складатиметься з відкриття, трьох послідовних сесій та заключного круглого столу. Кожна сесія передбачає вступ модератора, доповіді кількох учасників, виступ диспутанта та запитання/обговорення. На завершення буде розглянуто та ухвалено проект резолюції конференції. 
До участі в конференції запрошуються широкі кола громадськості – студенти, аспіранти, викладачі, представники мас-медіа, усі, кого цікавить доля етнічних груп України в роки Другої світової війни, проблеми колективної історичної пам’яті, історії геноциду. 

[Програма конференції]

Останні Новини

 • Онлайн-дискусія «Допомога під час війни»

  «Мережа допомоги жертвам націонал-соціалістичних злочинів», що створена в Німеччині організовує офлайн та онлайн заходи з 18 по 29 червня. Зокрема, онлайн-дискусія «Допомога під час війни» відбудеться 20 червня, де українські, польські та німецькі колеги поділяться своїм досвідом. Серед учасників дискусії - Анатолій Подольський, вчений та директор Ukrainian Center for Holocaust Studies. Дискусія буде проводитись німецькою та англійською мовами. Організатори вірять, що такі заходи об'єднають людей у підтримці Мережі.

  [Докладніше]
 • ХХІІ-й Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

  Важливо!!! В цей складний і трагічний час ми раді повідомити, що є в цьому світі події, які навіть війна не в силах скасувати!!!

  28-29 червня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться фінальна частина ХХІІ Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І.Б. Медвинського.

  Бажаємо наснаги, успіхів і натхнення шановним учасникам і учасницям, а також, звісно, шановним членам журі!!!

  [Докладніше]
 • Проєкт «Мережа пам’яті» представляє і розповсюджує книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944»

  В рамках міжнародного німецько-українського проєкту «Мережа пам’яті» було видано книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944» Каталог було створено в рамках виставки, організованої фондами «Меморіал убитим євреям Європи» й «Топографія терору». Це потужний результат спільної дослідницької роботи німецьких, українських і білоруських істориків.

  [Докладніше]
 • Меморіальний фонд єврейської культури підтримує українських дослідників

  Меморіальний фонд єврейської культури (MFJC), що сприяє розвитку академічних досліджень з юдаїки та підтримує вчених і лідерів єврейських громад у всьому світі, оголосив про відкриття спеціальної програми підтримки вчених, які займаються дослідженням єврейської історії, які зараз перебувають в Україні. Подавитись на грант можуть тільки персонально дослідники.

  [Докладніше]
 • Відеоконференція для студентів і викладачів країн Азійсько-Тихоокеанського регіону

  12 травня 2022 року керівник УЦВІГ д-р Анатолій Подольський виступив з лекцією, присвяченою українському спротиву під час війни в Україні та російській агресії, що вже триває більше трьох місяців. Це була онлайн-конференція, що проходила у французькому культурному центрі в Токіо. Учасниками такого важливого заходу були близько 200 студентів та учнів старших класів, а також їхні викладачі. Колеги та їхні студенти представляли сім країн Тихоокеанського регіону: Японію, Австралію, Камбоджу, Китай, Південну Корею, Індонезію та В’єтнам.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top