Вебінари проєкту «Мережа пам’яті»
У 2020 році проект «Захистимо пам’ять» продовжується і трансформується. На новому етапі він дістав назву «Мережа пам’яті». Незважаючи на карантинні обмеження, робота в проекті відбувається дистанційно. 5, 10, 11 та 17 листопада 2020 року в рамках проекту відбулися вебінари. В них взяли участь вчителі-учасники проекту, координаторка проекту з Меморіалу убитим євреям Європи з Берліну Олександра Вроблевська, директор Центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, координатори освітньої частини проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна. Під час вебінарів відбувалось обговорення таких тем:
1. Здобутки проекту у 2020 році та плани на 2021-2023 роки. Обговорювали досягнення у роботі у 2020 році, плани на майбутнє та було складено пропозиції для роботи у 2021-2023 роках.
2. Пам’ятні дати та способи вшанування загиблих. Учасники обговорювали питання про дні вшанування та форми вшанування й особливий зміст кожного дня. Під час вебінару один з архітекторів проекту, Тарас Савка, розповів про способи та форми вшанування імен загиблих в різних країнах.
3. Про психологічні аспекти роботи з темою Голокосту. Практичний психолог Вікторія Касьян була гостьовою лекторкою проекту. Вона провела тренінгові вправи з учасниками та розповіла про те, які типові складнощі постають перед людьми, що працюють з темою Голокосту та як їх долати.
4. Методичний посібник для вчителів про організацію навчальних відвідань місць загибелі. Відбулося обговорення повного кінцевого варіанту тексту посібника та доповнення його прикладами та досвідом вчителів, що брали участь у проекті «Захистимо пам’ять».
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.