Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду

insidethegates9 грудня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності й запобігання цим злочинам. Інтерв'ю на Громадському Радіо з кандидатом історичних наук, керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським. Тема розмови: Чому геноциди стали можливими у XXI столітті, та як Росія відповідатиме за свої злочини в Україні.

"Трагедія полягає в тому, що після прийняття Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього вбивство людей (далі — Конвенція) не припинялося. Тут важливою є юридична точка зору: не кожне вбивство групи людей вважається геноцидом і підпадає під визначення воєнних злочинів. А як історик я можу сказати про історичний контекст. Коли 75 років тому прийняли конвенцію, то людство взяло мало уроків з Другої світової війни. Тому що ще в минулому
столітті, після 1948 року, було багато злочинів: і Китай Мао Цзедуна, і злочини Пола Пота в Камбоджі, і Судан, і Руанда. Це і російські злочини в Чечні, Сирії, Грузії. Також скоро буде 10 років як вони напали на нашу країну, і майже два роки повномасштабного вторгнення, під час якого росіяни вбивають цивільних людей..." - Анатолій Подольський.

Більше за посиланням: інтерв’ю на Громадському

Останні Новини

Дивитися всі

Top