Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(15) (2017)

 

 

ЗМІСТ / CONTENTS

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Карел Беркгоф
«Трупи у яру належали жінкам, чоловікам та дітям»: письмові свідчення 1941 року про вбивство у Бабиному Яру 
Karel C. Berkhoff 
'The Corpses in the Ravine Were Women, Men, and Children': Written Testimonies from 1941 on the Babyn Yar Massacre 

Тетяна Бородіна
Стратегії поведінки місцевого населення Полтавщини під час Голокосту (1941–1943) 
Tetiana Borodina 
Behavioral strategies of the local population in the Poltava region during the Holocaust, 1941-43. 

Філіп Бусау
«Ніхто не забутий»? Пам’ять про геноцид ромів у Білорусі 
Filip Busau 
„No one is forgotten?“ Remembering the Roma genocide in Belarus 

Олеся Ісаюк
«Кров Макавеїв» і «циганська скрипка в угорській пушті»: геноцид євреїв і ромів у спогадах членів ОУН, ув’язнених у Аушвіці 
Olesia Isaiuk 
“Maccabees’ blood” and “Gypsy violin in Hungarian steppe”: Genocide of Jews and Roma in the memoirs of OUN members imprisoned in Auschwitz 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Леонід Коган
Steffler, Reinhard. Die deutsche Feuerwehr und ihre Helfer als Teil der Etappensicherung in der Ukraine 1941 bis 1943. – Dessau: Machtwortverlag, 2017. – 222 s. 

Роман Михальчук
Бердз, Джеффрі. Голокост у Рівному: масове вбивство в Сосонках, листопад 1941 р. / Пер. з англ. Д. Аладька. – Рівне: Волинські обереги, 2017. – 168 с. 

Владимир Солонарь
Geissbühler, Simon (ed.). Romania and the Holocaust. Events – Contexts – Aftermath. – Stuttgart: Ibidem-Verlag, 2016. – 274 p. 

ХРОНІКА
EVENTS 

Вольга Барташ
Научная конференция «Поледствия геноцида ромов. Семьи как трансляторы опыта и памяти» (Tracing the Legacies of the Roma Genocide. Families as Transmitters of Experience and Memory), 20–21 сентября 2017 г., Прага 

IN MEMORIAM 

Пам’яті Ніколая Бессонова (1962-2017) 


SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top