Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Навчальні матеріали з історії євреїв та антисемітизму в Європі побачили світ в Україні

В березні 2008 року в Києві були видані в трьох частинах навчальні матеріали (робочі зошити для учнів середніх шкіл), що присвячені вивченню проблем ксенофобії, антисемітизму, дискримінації та расизму в сучасному світі. Міжнародний освітянський проект з підготовки та видання навчальних матеріалів з історії євреїв та антисемітизму в Європі охоплює сім країн, включаючи Україну. Відповідальними за реалізацію цього проекту є Офіс демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ та Музей "Дім Анни Франк" (Нідерланди) у співробітництві з експертами кожної окремої країни. Навчальні матеріали складаються з трьох частин, кожна з яких представляє собою окремий робочий зошит для учнів старших класів: 

1. Історія євреїв та антисемітизм у Європі до 1945 року; 
2. Сучасний антисемітизм у сьогоденній Європі; 
3. Упередження, дискримінація, расизм та антисемітизм. 

В Україні переклад та адаптацію разом з головними партнерами проекту зробили Український центр вивчення історії Голокосту та Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова Доба". Крім перекладу з англійської до класичного тексту, що присутній в матеріалах (зошитах) всіх країн - учасниць проекту, було додано інформацію щодо історії України та українського єврейства, а також методичний апарат : питання, проблемні ситуації тощо до цих матеріалів. Авторами перекладу та адаптації є Віталій Бобров, Олександр Войтенко, Анатолій Подольський. Друк навчальних матеріалів здійснювався в Україні за відповідальності Українського центру вивчення історії Голокосту та Зовнішторгвидаву України. 
Наклад Навчальних матеріалів складає 15 тисяч примірників, партнерами проекту плануються навчально-методичні семінари для вчителів з методики використання цих матеріалів, а також розповсюдження їх по школах України. Зважаючи на те, що цей проект в європейських країнах проходить під егідою Організації з безпеки та співробітництва в Європі, а Україна є учасником ОБСЄ, в такому випадку сподіваємось, що Міністерство освіти і науки України долучиться до цього проекту.

[Завантажити]

Останні Новини

Дивитися всі

Top