Підсумкова зустріч Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення»
У Києві 20-22 грудня 2019 року відбулася підсумкова зустріч Освітнього курсу для молодих дослідників та дослідниць «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».
Після ознайомлення із культурами пам‘яті в Україні та Німеччині щодо подій Другої світової війни під час перших двох етапів курсу учасники та учасниці мали можливість обговорити враження, теоретичні та практичні здобутки курсу, а також розширити та контекстуалізувати свої знання.
Робота розпочалася із дискусії та підсумкових презентацій учасників, а потім група мала можливість відвідати Інформаційний центр Музею Майдану. Нашим гідом був директор меморіального комплексу Ігор Пошивайло, тож ми також обговорити особливості меморіалізації сучасних подій в Україні.
Другий день розпочався з екскурсії територією фонду Ізоляція, яку провів для учасників Дмитро Чепурний, куратор проекту Донбаські студії Ізоляції.
Далі учасники обговорили практики пропаганди нацистської преси у Третьому рейху та на окупованих територіях разом із Тетяною Маникіною, співробітницею Будинку Ванзейської конференції - музею в Берліні.
Лекція Марти Гавришко була присвячена гендерній специфіці Голокосту і долі єврейських жінок під час Другої світової війни.
Наш колега Михайло Тяглий розповів про політику націонал-соціалізму щодо ромів у Третьому рейху та на східних окупованих теренах.
Далі учасники мали можливість розглянути проблематику Голокосту з філософського погляду - випускник даної програми 2018 року Олександр Воронюк представив тему «Зло після Голокосту».
Другий день завершився розмовою випускників програми попередніх років Олени Карнаух, Ірини Левчук, Петра Долганова та Лесі Юрчишин про те, яким чином вони включили досвід курсу у своє подальше професійне життя через меморіальний активізм, нові освітні практики, дослідницьку роботу або навіть під час несподіваних змін професії.
Третій день розпочався із розповіді письменника та сценариста Станіслава Цалика про Анатолія Кузнєцова і його шлях до видання роману «Бабин Яр».
Далі дослідниця Юлія Скубицька говорила про методологію усної історії як жанру.
Останнє в програмі заняття Світлани Осіпчук та Надії Уфімцевої було присвячене методикам самопідтримки для тих, хто працює із травматичною історією.
Дякуємо усім учасникам та учасницям, лекторам та лекторкам, тренерам та тренеркам за плідну роботу і чудову атмосферу.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.