Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Открытие выставки "Анна Франк - урок истории" в Николаеве

4 декабря 2006 года в музее "Подпольно-партизанское движение на Николаевщине в годы Великой Отечественной войны. 1941-1944 гг." открылась выставка "Анна Франк - урок истории". Организаторы выставки: Еврейский фонд Украины, Украинский центр изучения истории Холокоста, Николаевское общество еврейской культуры, Дом Анны Франк (Нидерланды). Неслучайно эта выставка представлена в музее подпольно-партизанского движения. В 2005 году музей занял второе место во Всеукраинском конкурсе "Холокост - осмысление трагедии", который проходил в Киеве в рамках национальной программы "Толерантность и межнациональное согласие". 
В содружестве с обществом еврейской культуры в музее реализуется просветительская программа "Музейные модели толерантности в контексте Холокоста". Один из музейных уроков этой программы называется "Дневник Анны Франк". Такой урок исторической памяти формирует у детей и молодежи понятие, что трагедия Холокоста не имеет национальных границ. Об этом необходимо помнить, чтобы не допустить повторения геноцида. Чтобы никакая другая девочка Анна Франк любой национальности не погибла от проявлений расизма и дискриминации. На открытие выставки пришли учащиеся юридического лицея, юные экскурсоводы выставки - ученики школ города, преподаватели истории, представители областного совета национальностей, Николаевского общества еврейской культуры, краеведы, журналисты. Перед собравшимися выступили заместитель начальника управления внутренней политики Николаевской облгосадминистрации Ю.И. Ицковский, председатель Николаевского общества еврейской культуры М.Д. Гольденберг, заместитель начальника областного управления культуры С.В. Иванов. В исполнении студентов Николаевского высшего училища культуры прозвучала литературно-театрализованная композиция "Дети Холокоста". Лазерный видеопоказ сюжетов из хроникального фильма "Огонь Холокоста" усилил эмоциональный настрой аудитории. 
Выставка адресована николаевцам и гостям города. Основная ее аудитория - школьники и студенты. Экскурсоводы - учащиеся школ города.Холокоста на Николаевщине в 1941-1944 гг. Заведующая музеем Л.Б. Ташлай 

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top