Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Щорічна молодіжна зустріч Бундестагу завітала до України

 Цього року щорічна освітня зустріч для молоді, що її організовує служба візитів німецького Бундестагу до Міжнародного дня пам'яті жертв націонал-соціалізму 27 січня, завітала до України. Ця зустріч стала можливим завдяки співпраці та підтримці багатьох організацій, серед яких мав честь бути Український центр вивчення історії Голокосту. 
        Оскільки тема цьогорічної зустрічі була "Східна Європа як місце злочинів націонал-соціалізму: окупація, примусова праця та народовбивство в Україні", частину з семиденної програми для майже 90 молодих людей з переважно Німеччини, але також з Польщі, Білорусі, Австрії, Франції та України було вирішено провести саме в Україні - жителі якої вповні зазнали брутальності політики націонал-соціалізму на різних рівнях під час подій Другої світової війни. 
        Між зборами групи та вступною частиною в Німеччині та участю в церемонії пам'яті власне у Бундестазі, на молодих людей чекали повні чотири дні інтенсивної програми в Україні; для багатьох з них такий візит був першим. 
        За ці насичені дні учасники обговорили місця пам'яті про війну в сьогоднішній Україні, особливості сучасної пам'яті про війну та злочини нацизму і сталінізму на цих землях, особливості політики нацистів щодо різних груп населення, будні окупованого Києва, трагедію примусових робітників та, безумовно, масового вбивства євреїв України. 
        Відвідання меморіалів Великої Вітчизняної війни, Голодомору, території Бабиного Яру, а також спілкування зі свідками Голокосту та жертвами рабської праці допомогли глибше усвідомити масштаб тих подій. 
        Окремим пунктом стало обговорення теми пам'яті про події війни сьогодні та порівняння досвіду Німеччини, України та інших представлених країн під час зустрічі учасників молодіжної зустрічі та української молоді, яка відбулася в межах відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в Гете-Інституті (Київ) в рамках заходів, організованих Українським центром вивчення історії Голокосту. 

Останні Новини

Дивитися всі

Top