Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Щорічна молодіжна зустріч Бундестагу завітала до України

 Цього року щорічна освітня зустріч для молоді, що її організовує служба візитів німецького Бундестагу до Міжнародного дня пам'яті жертв націонал-соціалізму 27 січня, завітала до України. Ця зустріч стала можливим завдяки співпраці та підтримці багатьох організацій, серед яких мав честь бути Український центр вивчення історії Голокосту. 
        Оскільки тема цьогорічної зустрічі була "Східна Європа як місце злочинів націонал-соціалізму: окупація, примусова праця та народовбивство в Україні", частину з семиденної програми для майже 90 молодих людей з переважно Німеччини, але також з Польщі, Білорусі, Австрії, Франції та України було вирішено провести саме в Україні - жителі якої вповні зазнали брутальності політики націонал-соціалізму на різних рівнях під час подій Другої світової війни. 
        Між зборами групи та вступною частиною в Німеччині та участю в церемонії пам'яті власне у Бундестазі, на молодих людей чекали повні чотири дні інтенсивної програми в Україні; для багатьох з них такий візит був першим. 
        За ці насичені дні учасники обговорили місця пам'яті про війну в сьогоднішній Україні, особливості сучасної пам'яті про війну та злочини нацизму і сталінізму на цих землях, особливості політики нацистів щодо різних груп населення, будні окупованого Києва, трагедію примусових робітників та, безумовно, масового вбивства євреїв України. 
        Відвідання меморіалів Великої Вітчизняної війни, Голодомору, території Бабиного Яру, а також спілкування зі свідками Голокосту та жертвами рабської праці допомогли глибше усвідомити масштаб тих подій. 
        Окремим пунктом стало обговорення теми пам'яті про події війни сьогодні та порівняння досвіду Німеччини, України та інших представлених країн під час зустрічі учасників молодіжної зустрічі та української молоді, яка відбулася в межах відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в Гете-Інституті (Київ) в рамках заходів, організованих Українським центром вивчення історії Голокосту. 

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top