Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Семинар по методике преподавания истории Холокоста для учителей истории Украины, России, Беларуси и Молдовы

С 28 июня по 30 июня 2009г. в Киеве Украинский центр изучения истории Холокоста совместно с Евроазиатским еврейским конгрессом провел международный семинар по программе ЕАЕК "Толерантность - Уроки Холокоста" для учителей, занимающихся преподаванием темы Холокоста в общеобразовательных школах Украины, России, Белоруссии и Молдовы. Целью семинара являлся обмен методическими педагогическим опытом между учителями в области преподавания истории Холокоста. 
За три дня работы семинара планировалось сочетание практической, лекционной работы, и работы в рамках круглого стола. Наибольшее внимание на семинаре уделось тренингам и практикумам, а также презентациям участниками семинара собственных разработок и методик по теме преподавания Холокоста. 
Тренинги и практикумы были посвящены следующим темам: "Отражение темы Холокоста в официальных Программах Министерств образования стран-участниц", "Презентация и анализ учебных пособий по истории Холокоста в странах СНГ", "Использование темы Холокоста в современном гуманитарном образовании: изучение толерантности, прав человека", "Разработка новых методик преподавания истории Холокоста" и др. 
Перед участниками с лекциями выступили: директор Украинского Центра изучения истории Холокоста, д-р исторических наук Анатолий Подольский ("Возвращение прошлого: память о Холокосте. Проблемы ответственности за память о прошлом"); Михаил Тяглый, научный сотрудник УЦИИХ ("Историография истории Холокоста: современные тенденции"); Давид Полторак, д-р педагогических наук, профессор, сотрудник Российского фонда "Холокост" ("Обзор методик преподавания темы Холокоста в СНГ в европейском контексте"); Татьяна Величко, аспирант Института искусствоведения, фольклористики и этнографии НАН Украины ("Голоса прошлого". Метод устной истории в изучении истории Холокоста"); Наум Резниченко, учитель литературы Александрийской гимназии г. Киева ("Художественная литература о Холокосте") 
Важным аспектом встречи учителей, ведущих уроки Холокоста, стали дискуссии и обмен мнениями на круглых столах "Отрицание Холокоста - одна из форм современного антисемитизма: ситуация в странах Восточной Европы" и "Обмен педагогическим опытом участников семинара". 
 

Дирекция программ ЕАЕК

[Программа семинара]

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top