Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Захистимо пам'ять»: заходи проекту у 2014 році

Проект «Захистимо пам'ять: захист та меморіалізація місць масових поховань євреїв України часів Другої світової війни» почався на території нашої країни кілька років тому і успішно продовжується у 2014 році. За сприяння та фінансування МЗС Німеччини розвивається і освітня частина проекту. Цього року ми раді вітати нових вчителів та учнів Волинської, Львівської та Рівненської областей, які вирішили долучитися до проекту, а також знову бачити наших колег, які працювали в освітній програмі проекту у 2013. 
Наприкінці серпня відбувся установчий семінар програми цього року, під час якого вчителі мали можливість більше дізнатися про історію Голокосту в Україні та Європі, ознайомитися з новими здобутками дослідницької частини проекту, обмінятися досвідом з колегами та побачити проекти учасників минулого року. Проте, найбільш емоційною складовою семінару стала можливість відвідати місця пам’яті у селах Прохід, Бахів та Кислин Волинської області, Острожці Рівненської області та у Раві-Руській Львівської області. Попри те, що облаштування місць пам’яті ще далеке до завершення, можливість побачити їх, почути голоси свідків та дізнатися історію загибелі місцевих євреїв безпосередньо на місці убивства, вшанувати пам'ять загиблих співвітчизників-євреїв справила на учасників семінару неабияке враження. 
Після семінару учасники змогли визначитися зі своїми проектами, які надалі виконуватимуть разом із учнями, досліджуючи місцеву історію, історію місцевих євреїв, їх життя і загибелі, захищаючи пам'ять про багатокультурну спадщину своєї батьківщини. Минулого року учасники – вчителі та учні – створили надзвичайні брошури, виставки, шкільні куточки, фільми, карти та інші результати. Судячи з заявок, цей рік обіцяє бути ще цікавішим і пліднішим. Це підтвердили і учні, які зібралися на учнівську зустріч в Києві на початку листопада. 
На черзі ще один практичний семінар для вчителів у Львові та прикінцева зустріч-презентація результатів роботи учнівських і вчительських робочих груп у Києві наприкінці року. 

[Фотогалерея семінар у Луцьку-Львові 24-28 серпня, 2014]

[Фотогалерея семінар у Львові 28-30 листопада, 2014]

[Фотогалерея семінар у Львові 20-22 грудня, 2014]

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top