«Захистимо пам'ять»: заходи проекту у 2014 році
Проект «Захистимо пам'ять: захист та меморіалізація місць масових поховань євреїв України часів Другої світової війни» почався на території нашої країни кілька років тому і успішно продовжується у 2014 році. За сприяння та фінансування МЗС Німеччини розвивається і освітня частина проекту. Цього року ми раді вітати нових вчителів та учнів Волинської, Львівської та Рівненської областей, які вирішили долучитися до проекту, а також знову бачити наших колег, які працювали в освітній програмі проекту у 2013.
Наприкінці серпня відбувся установчий семінар програми цього року, під час якого вчителі мали можливість більше дізнатися про історію Голокосту в Україні та Європі, ознайомитися з новими здобутками дослідницької частини проекту, обмінятися досвідом з колегами та побачити проекти учасників минулого року. Проте, найбільш емоційною складовою семінару стала можливість відвідати місця пам’яті у селах Прохід, Бахів та Кислин Волинської області, Острожці Рівненської області та у Раві-Руській Львівської області. Попри те, що облаштування місць пам’яті ще далеке до завершення, можливість побачити їх, почути голоси свідків та дізнатися історію загибелі місцевих євреїв безпосередньо на місці убивства, вшанувати пам'ять загиблих співвітчизників-євреїв справила на учасників семінару неабияке враження.
Після семінару учасники змогли визначитися зі своїми проектами, які надалі виконуватимуть разом із учнями, досліджуючи місцеву історію, історію місцевих євреїв, їх життя і загибелі, захищаючи пам'ять про багатокультурну спадщину своєї батьківщини. Минулого року учасники – вчителі та учні – створили надзвичайні брошури, виставки, шкільні куточки, фільми, карти та інші результати. Судячи з заявок, цей рік обіцяє бути ще цікавішим і пліднішим. Це підтвердили і учні, які зібралися на учнівську зустріч в Києві на початку листопада.
На черзі ще один практичний семінар для вчителів у Львові та прикінцева зустріч-презентація результатів роботи учнівських і вчительських робочих груп у Києві наприкінці року.
[Фотогалерея семінар у Луцьку-Львові 24-28 серпня, 2014]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.